31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler öncesi partilerin aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Araştırma şirketleri de yerel seçimlere ilişkin kamuoyunun nabzını yoklamaya başladı. Son olarak ORC Araştırma, İzmir ve Adana için yaptığı yerel seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. 

İZMİR YEREL SEÇİM ANKETİ

ORC Araştırma'nın CHP'nin kalesi olarak bilinen İzmir için yaptığı araştırmada çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. 11-15 Kasım tarihlerinde 3120 katılımcı ile yüz yüze yapılan ankette, katılımcılara "İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak kime oy verirsiniz?'' sorusu yöneltildi. 

CHP'den aday olması halinde Utku Gümrükçü'ye ''Oy veririm'' diyenlerin oranı yüzde 46.9 oldu. Tunç Soyer ise yüzde 41.5 ile ikinci sırada yer aldı. 

Ankette, Hamza Dağ (AK Parti) yüzde 36.4, Ali Engin (CHP) yüzde 33.8, Ümit Özlale (İYİ Parti) yüzde 30.6, Mahmut Özgener (AK Parti) yüzde 26.8 ve Şebnem Bursalı (AK Parti) yüzde 25.1 oy aldı. 

 ORC Araştırma, İzmir ve Adana için yaptığı yerel seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. 

ADANA YEREL SEÇİM ANKETİ

ORC Araştırma'nın ''Yerel Seçim Oy Verme Eğilimleri'' araştırması 10-14 Kasım tarihlerinde 2150 katılımcı ile yüz yüze gerçekleştirildi. Katılımcılara ''Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak kime oy verirsiniz?'' sorusu yöneltildi. 

CHP'den aday olması halinde Soner Çetin'e ''Oy veririm'' diyenlerin oranı yüzde 46.3 oldu. MHP'nin adayı Hüseyin Sözlü ise yüzde 41.7 ile en yüksek oyu alan ikinci isim oldu.

Ankette, Zeydan Karalar (CHP) yüzde 39.6, Huriye Küpeli (AK Parti) yüzde 33.3, Mehmet Ali Bilici (İYİ Parti) yüzde 25.4 ve Seyfettin Yılmaz (MHP) yüzde 20.7 oy aldı. 

 ORC Araştırma, İzmir ve Adana için yaptığı yerel seçim anketinin sonuçlarını paylaştı.