Başkan Mahçiçek: ''Camilerimiz mübarek geceye özel, gül kokusuyla donatıldı''

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kadir Gecesi münasebetiyle camileri gül kokusuyla donattı. Hemşehrilerinin daha ferah ve huzurlu bir ortamda ibadet etmeleri için çalıştıklarını belirten Mahçiçek, şu ifadelere yer verdi.

Onikişubat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kadir Gecesi öncesi bölgede bulunan camilerde temizlik yaptı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kadir Gecesi münasebetiyle camileri gül kokusuyla donattı. Hemşehrilerinin daha ferah ve huzurlu bir ortamda ibadet etmeleri için çalıştıklarını belirten Mahçiçek, şu ifadelere yer verdi.

Başkan Mahçiçek, “On bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayına girerken de aynı uygulamayı ilçemizde bulunan bir çok camiye yapmıştık. Kitabımız Kuran-ı Kerimi’in indiği bu mübarek Kadir Gecesi için de özel bir uygulama yaparak camilerimizde ibadetlerini yapacak olan hemşehrilerimizin ferah bir ortamda namaz kılmaları için; Abdülhamithan, Acemli, Ali Özge, Batıpark, Bediüzzaman, Bertizliler, Arasa, Delilalili, Devecili, Dumlupınar, Elife Hatun, Etikent Mustafa Sabancı Cami, H.Hasan Gezginç, Hacı Ramazan, Halil Çavuş, Hz.Ebubekir, Hz. Hamza, Hz. Ukkaşe, Medine, Necip Fazıl Kısakürek, O.Sadi Kazancı, Prof. Dr. Mahmud Esan Coşan, Ravza, Saçaklızade, Yeşilevler Hacı İbrahim Kral, Yunus Emre, Zekeriya Tanrıverdi, Hacı Hüseyin Kara, Veysel Karani ve Boğaziçi Camilerimizi gül kokusuyla kokulandırdık.

Bu vesileyle, İslam aleminin, tüm hemşehrilerimizin ve milletimizin Kadir Gecesi mübarek olsun, nur olsun. Sevdiklerimizle birlikte, bayrama huşu ve güzellikler içerisinde girelim inşallah.”

Ali Özge Cami İmamı Mustafa Solak,"Öncelikle Onikişubat Belediyemize, Sayın Başkanımız Hanefi bey'e ve çalışma ekibine teşekkür ediyoruz. Onikişubat Belediyemiz  1 ay boyunca bu rahmet ayında dönem dönem bu hizmetleri camilerimize sunuyor. Bu gün farklı bir gün Kadir Gecesi. Bu Kadir Gecesi'nin milletimize memleketimize islam alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini cenab-ı haktan niyaz ediyorum. Dünyanın neresinde olursa olsun adaletsizliğin gözyaşının dinmesine vesile olmasını cenab-ı haktan niyaz ediyorum. Onikişubat Belediyemize, sayın Başkanımız Hanefi Mahçiçek'e bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 13:46
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.