Muğla'da büyükbaş çiftliğinin gider kuyusundaki kalıpları sökmeye inen 4 kişi, metan gazından zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. 2'si kardeş 4 kişi, kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitirdi.

Feci olay Muğla'da yaşandı. Menteşe ilçesi'ne bağlı Kafaca Mahallesi Pürem Sokak üzerinde bulunan Can Çiftliği'nde, 4 kişi üzeri beton dökülen foseptik çukuruna kalıpları sökmek için girdi.

muglada-hayvan-fosseptik-cukuruna-giren-4-kisi-oldu1

YAKINLARI EKİPLERE HABER ETTİ

Bir süre sonra kendilerinden haber alınamayan yakınları durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Olay yerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, 112 ambulans ve jandarma ekipleri sevk edildi.

muglada-hayvan-fosseptik-cukuruna-giren-4-kisi-oldu2

BAYGIN OLARAK ÇIKARILDILAR

İtfaiye ekipleri tarafından üzeri beton dökülen hayvan foseptiğinin yaklaşık 50 sentim genişliğindeki girişten maske takılarak içeri girildi.

Çukurdan İlkay Altındal, Tuncay Altındal, Taner Karaçin ve Kenan Can baygın vaziyette çıkarıldı.

Gözden kaçırmayın

"Kışlık Saray"a 9 tane de yavru saray geliyor "Kışlık Saray"a 9 tane de yavru saray geliyor

muglada-hayvan-fosseptik-cukuruna-giren-4-kisi-oldu3

4 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Ambulans ile İlkay Altındal, Kenan Can, Taner Karaçim kaldırıldıkları Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Tuncay Altındal da özel hastanede yaşamını yitirdi.

Olay sonrası jandarma ekipleri bölgede güvenlik önlemi alırken, Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı olay yerinde incelemelerde bulundu. Savcılık görgü tanıklarının ifadelerine başvurdu.