Hatay'da MİT ve Emniyet'in düzenlediği ortak operasyonda, aralarında Türk Bayrağı'nı yakan DEAŞ'lı üst düzey teröristlerin de yer aldığı 8 hain yakalandı.

MİT ve emniyet güçleri tarafından düzenlene operasyonda terör örgütü DEAŞ'ın sözde sahil tabur komutanı Ahmed Ali'nin de aralarında bulunduğu 8 terörist Hatay'da yakalandı. Operasyonda çok sayıda ele geçirilirken teröristlerin Türk bayrağını yaktıklarına ilişkin görseller de tespit edildi.

AdvertisementAdvertisement

Ömrünü bu tutkuya adadı, gören şaşırıyor! Ömrünü bu tutkuya adadı, gören şaşırıyor!

HATAY'DA FARKLI EVLERDE YAKALANDILAR

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, DEAŞ'lı terörist Ali ve beraberindeki 7 örgüt mensubunun Hatay'da örgüte ait farklı evlerde ikamet ettikleri tespit edildi.

MİT'in istihbari ve operasyonel desteğiyle terörle mücadele birimlerinin gerçekleştirdiği operasyonda, Ahmed A.K. Ali'nin yanı sıra 7 DEAŞ mensubu gözaltına alındı.

 Operasyonda 3 tabanca, çok sayıda fişek, 2 bıçak, yaşam malzemesi ve çok sayıda teknik malzeme ele geçirildi.

Zanlıların, DEAŞ elebaşı Ebu Hasan El Haşimi El Kureyşi'nin yerine geçen Abu Hüseyin El Hüseyni El Kureyşi’ye biat ettiği ve Türk bayrağını yaktıklarına ilişkin görseller de tespit edildi.

DEAŞ'lı teröristlerin sorgularında temin ettikleri silahlarla Suriye'ye giderek, Türk askerlerine yönelik eylem yapmaları yönünde talimat aldığını itiraf ettiği belirtildi.