MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, katıldığı programda son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı.

Son seçim anketi MAK Danışmanlık'tan geldi. Partilerin son oy oranları dikkat çekti. 


Siyasi partilerin normal şartlarda Haziran 2023'te yapılması planlanan seçimler için çalışmaları sürerken anket şirketlerinin yaptığı araştırmalara bir yenisi daha eklendi.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, son üç ayın verilerine göre partilerin oy oranlarını değerlendirdi.

Özgürlük Araştırmaları'nın YouTube kanalında konuşan Kulat, AK Parti'nin oy oranının yüzde son üç ayda 28'den 31'e çıktığını belirtti. 
Öte yandan CHP'nin oy oranına ilişkin konuşan Kulat, "CHP bir ara yüzde 27-28’lere kadar çıkmışken şu anda yüzde 25-26 bandında seyrediyor" ifadelerini kullandı.

Kadın doktorun darp edildiği anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı Kadın doktorun darp edildiği anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı

Kulat, "Bizim 3 ay önce yüzde 28’lerde gördüğümüz AK Parti şu an yüzde 31 bandında seyrediyor. Bu artış, ağırlıklı olarak daha önce AK Parti’ye oy vermiş ama henüz başka partide karar kılamayan seçmenin oyudur" dedi.

Buna göre, Millet İttifakı'nın oy oranı yüzde 42 bandında seyrederken Cumhur İttifakı'nın ise yüzde 38 bandında olduğu görülüyor.