Acun Ilıcalı Fox TV'ye telif davası açıyor!

Yapımcı Acun Ilıcalı kendi kanalında yayınlanan yemek programın aynı formatlı bir programın Fox Tv'de yayınlamasına işte böyle tepki göstererek dava açacağını duyurdu

Acun Ilıcalı Fox TV'ye telif davası açıyor!
banner150

Fox Tv'de yayınlanan ve sunucusunun Zuhal Topal olduğu programın telif haklarının kendisinde olduğunu söyleyen yapımcı Acun Ilıcalı sosyal medya üzerinden dün ateş püskürdü. TV8'de yayınlanan Yemekteyiz'in aynısını yapmalarından dolayı format sahibi şirketin dava açmaya hazırlandığını işte bu sözlerle açıkladı: 

"Üzülerek söylemek isterim ki, Fox TV’de yayınlanan Zuhal Topal’la Sofrada, Yemekteyiz’in açıkça taklididir. Dünyanın en büyük format şirketlerinden ITV de ülkemizde yaşanan bu olaya anlam veremeyerek, bu emek ve fikir hırsızlığına dava açmaya hazırlanıyor..

Fox Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner’in bu yanlışlığa acil son vermesini bekliyoruz. Formatçıların emeğinin karşılığını ödeyen yapımcı ve kanalları da bu haksızlığa karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.