Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ordu ziyaretinde büyük ilgi gördü. Bir vatandaşın ''Sayın cumhurbaşkanım hoş geldiniz'' sözlerine yanıt veren Yavaş, ''Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı... Öyle diyeceğiz'' dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ın adı uzun süreden beri Millet İttifakı'nın olası cumhurbaşkanı adayları arasında geçiyor.

Yavaş da yaptığı açıklamalarda adaylık düşünmediğine dair net bir ifade kullanarak bu olasılığa sıcak bakmadığını gösteriyordu.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in "Yavaş'ın adaylığına itirazımız olmaz" sözleri sonrasında konu tekrar gündeme gelmişti. Yavaş'a yakın isimler ise söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıklamıştı. Hatta Yavaş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığını açıkladığı şekilde yorumlanan "Benimle misiniz?" çıkışı sonrasında "Sizinleyiz genel başkanım" paylaşımı yapmıştı.

SOKAKTA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Bu gelişmeler gündemdeki yerini korurken Yavaş, Ordu'da düzenlenen "Büyükşehir Belediye Başkanları Buluşması" programı için kente gitti. Yavaş'ın bir vatandaşla yaşadığı diyalog sosyal medyada gündem oldu. Ordu sokaklarında yürüyen belediye başkanına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Akşener'den Erdoğan'a ekonomi tepkisi: Hepsini sen yönetiyorsun, sen... Akşener'den Erdoğan'a ekonomi tepkisi: Hepsini sen yönetiyorsun, sen...

"SAYIN CUMHURBAŞKANIM" HİTABINA SESSİZ KALMADI

O anlarda Yavaş'ın yanına yaklaşan bir vatandaş, "Sayın cumhurbaşkanım hoş geldiniz" ifadelerini kullandı. Yavaş ise bir an duraksayıp vatandaşa "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı... Öyle diyeceğiz" dedi.