Sıla-Ahmet Kural davası başladı! İfade veriyorlar

Sıla Gençoğlu'na şiddet uyguladığı iddia edilen ve hakkında hakaret, tehdit ve basit yaralama suçlarından 5 yıla kadar hapsi istenen Ahmet Kural'ın yargılanmasına başlandı.

Sıla-Ahmet Kural davası başladı! İfade veriyorlar
banner150

Sıla, 29 Ekim 2018'de o dönem sevgilisi olan Ahmet Kural'ın Zekeriyaköy'deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikâyetçi olmuştu.

5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'nca Ahmet Kural hakkında  'hakaret', 'tehdit' ve 'basit yaralama' suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açıldı.

İddianamede sanık Ahmet Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla'nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nce incelendiği ve yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı. Ahmet Kural'ın, Sıla ile aralarında bir tartışmanın yaşandığını kabul ettiği belirtilen iddianamede, "Sıla'nın evden gitmesini istemem üzerine seslerimizi yükselttik. Fakat tehdit etmedim. Alkollüydük. Birbirimizi kollarından tutarak sarstık. Tartışma 15 dakika sürdü. Birkaç kere yere düştük. Sakinleştikten sonra Sıla evden ayrılırken 'Seni bitireceğim Ahmet' dedi" şeklindeki ifadesine de yer verilmişti.

Dava şu an İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülüyor.

İŞTE AHMET KURAL İLE SILA'NIN İFADESİ

Adliyeye ilk gelen Ahmet Kural oldu. Kural rahat tavırlarıyla dikkat çekti.

Ahmet Kural'ın ardından Sıla da adliyeye giriş yaptı. Daha önce dinlenilmesine karar verilen 3 kişi de tanık olarak duruşmada hazır bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nı temsilen bir avukat da duruşmaya geldi.

AHMET KURAL: YILLIK 2.5 MİLYON LİRA KAZANIYORUM

Kimlik tespiti yapılan sanık Ahmet Kural, aylık net gelirinin 50 bin lira olduğunu, sinema ve reklam gelirleriyle bu gelirin yıllık 2- 2,5 milyon lirayı bulduğunu kaydetti.

Sıla Gençoğlu'nun da kimlik tespitinin yapılmasının ardından, duruşmada sanık Ahmet Kural'ın savunması alınıyor.

AHMET KURAL'IN İFADESİ:

''Kendi akrabaları ve benim yeğenim ile barışma teklifleri yapti. Benim için şarkı bestelerini ve ortak arkadaşlarımızı araya koydu. Sonrasında tekrar görüşmeye başladık... Sonra barıştık, fakat 3 kere ayrı dönemlerde Okan Can Yantır'ı sordum her seferinde farklı cevaplar aldım. Fakat çok aşık olduğum için hiç bir zaman sorgulamadım. O aklımın bir köşesinde kaldığı için olay gecesi Okan Can Yantır'ı sordum. Ve senin canını yakmak için birlikte oldum dedi.''

SILA, OKAN CAN YANTIR'LA İLİŞKİSİNİ KABUL ETTİ

Sıla, Ahmet Kural'la kavga etmesine neden olduğu öne sürülen Okan Can Yantır'la olan ilişkisini kabul etti.

(Sıla, Okan Can Yantır ile Ahmet Kural'la ayrı olduğu dönemde birlikte olmuştu.)

Sıla ''Aileme ve arkadaşlarıma saygısı yoktu o yüzden ayrıldık'' derken, Ahmet Kural ''Anlaşamadığımız için ayrıldık'' dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.