Osmanlı'nın 'Deliler'i geliyor !

Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyayı titreten ordusunun fedaileri olarak anılan ''Deliler'' göz kamaştırıcı bir hikaye ile beyazperdeye taşınıyor. Filmde Erkan Petekkaya, Nur Fettahoğlu gibi ünlü isimler rol alıyor.

Osmanlı'nın 'Deliler'i geliyor !
banner150

Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyayı titreten ordusunun fedaileri olarak anılan “Deliler” göz kamaştırıcı bir hikaye ile beyazperdeye taşınıyor. Filmde Erkan Petekkaya, Nur Fettahoğlu gibi ünlü isimler rol alıyor.

Cem Uçan’ın 8 yıldır üzerinde çalıştığı, son 2 yıldır prodüksiyon hazırlıkları gerçekleşen “Deliler”, Osman Kaya yönetmenliğinde dünya çapında bir proje olarak hayata geçirildi.

Film ekibi, Aksaray’da adeta 14. yüzyılın yeniden inşa edildiği setinde filmlerini anlattı.

Filmin hem yapımcılığını hem de başrollerinden birini üstlenen Cem Uçan “Deliler Ocağı, Osmanlı’nın en cesur süvarileri. Dünyada taklidi yapılan ilk askeri birlik. 7 haftadır çekimdeyiz. Görsel anlamda bir şov ve müthiş bir hikaye izleyecek seyirci. Ülkemizde bir algı var, ‘İnsanlar Game of Thrones, Vikings’i yapıyorlar. Biz de yapabiliriz ama yapamıyoruz’ diye, aslında biz onlardan daha iyisini yapabiliriz. Filmi izlediklerinde de anlayacaklar. Filmde Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’i Erkan Petekkaya oynuyor, Fatih Sultan Mehmed’i de Rüzgar Aksoy oynuyor” dedi. Filmin Avrupa’da da vizyona gireceğini söyleyen Uçan “Game of Thrones kostüm kumaşlarını Denizli’de ürettiriyor. Biz de aynı fabrika ile çalıştık” dedi. 

Osmanlı devletinin 1459-1460 yılları, Osmanlılar, Deliler Akıncı Grubu'nun konu edildiği filmin geniş oyuncu kadrosunda, Erkan Petekkaya, Rüzgar Aksoy, İsmail Filiz, Nur Fettahoğlu, Demet Tuncer, Yetkin Dikinciler, Gülşah Şahin, Batın Uçan, Namık Rüstem Khanlı, Kamil Güler, Serhat Şahin, Mehmet Ali Karakuş, Mehmet Pala, Baran Öztürk de yer alıyor. Filmin yapımcılığını üstlenen ve "Gökkurt" karakterini canlandıran Cem Uçan, 8 yıldır bu projenin üzerinde çalıştığını söyledi. Uçan, Deliler Akıncılar Grubu'nun, Osmanlı'nın en cesur süvarileri olduğunu ve dünyada taklidi yapılan ilk askeri birlik olduğunu kaydetti.

Proje tasarımı ve genel hikayeyi kendisinin hayata geçirdiğini aktaran Uçan, şu bilgileri verdi: "Çok zor bir iş, zor bir proje çekiyoruz. Son dönemlerin en yüksek bütçeli işini çekiyoruz. 7 haftadır buradayız. Şu anda bir haftamız kaldı. Görsel anlamda izleyicilerimiz bir şov izleyecek. Hikaye anlamında da müthiş bir hikaye izleyecekler. Ülkemizde şöyle bir algı vardı; 'İnsanlar Taht Oyunları (Game of Thrones)' ve Vikingler (Vikings) gibi filmler çekiyor, müthişler... Aslında biz de yapabiliriz ama şundan dolayı, bundan dolayı yapamıyoruz.' Biz onlardan daha iyi yapabiliriz. İzlediklerinde benim ne anlatmak istediğimi çok daha iyi anlayacaklar. İnanılmaz bir görsel şov var. Aksiyon anlamında müthiş bir film çekiyoruz. Çok zor sahneler çektik ve tehlikeli anlar yaşadık çekimler esnasında. Tuz Gölü'ndeki çekimlerde atlı kazalar yaşadık." Uçan, hikâyenin Fatih Sultan Mehmet döneminde, 1459-1460 yıllarında geçtiğini dile getirdi.

Bu film için Amerika’dan geldi
Proje için, yaşadığı Amerika’dan Türkiye’ye gelen Demet Tuncer, “Daha önce filmi yapılmamış ve çok ilginç bir hikaye. Ben bir Çingene’yi canlandırıyorum. Feminen ama aynı zamanda maskülen de olan Roza’yı oynuyorum” dedi.

Nur Fettahoğlu ise “Çok heyecanlıyım. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 10 günde acayip bir savaş sahnesi çektek. Ben Alaca adında Hıristiyan bir kızı canlandırıyorum. Deliler de beni zor bir durumdan kurtarıyor” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.