Özcan Deniz, Özgü Namal, Mert Yazıcıoğlu gibi isimlerin yer aldığı 'Kızıl Goncalar' dizisi daha yayın hayatına başlamadan önce bazı tarikat ve cemaatleri rahatsız etti. RTÜK tarafından ilk bölümünün ardından 2 hafta yayın durdurma ve 9 milyon TL idari para cezası verilen dizi, oyuncularıyla da konuşulmaya devam ediyor. 

kizil-goncalar

'Kızıl Goncalar' dizisi 22 Ocak'ta üçüncü bölümüyle izleyicilerle yeniden buluştu ve reytingleri adeta altüst etti. Yarın da dördüncü bölümü yayınlanacak olan diziyi ilgiyle izleyen seyirciler, oyuncuların gerçek hayattaki hallerini de merak ediyor.

O merak edilen oyunculardan biri de 'Feyza' karakterini canlandıran Zehra Kelleci... İlk bölümde tarikat kursundaki bir kız çocuğuna attığı tokat ile çok konuşulan 'Feyza' karakterini genel olarak kötü ve kuzeni Cüneyt'e aşık biri olarak tanıdık...

Daha önce de 'Yüzyıllık Mucize' dizisinde oynayan Zehra Kelleci'nin gerçek hayattaki hali ise şaşırttı. Kelleci'nin Instagram'da paylaştığı fotoğraflar gündemi sallarken, gündem olan o tokat sahnesi şöyleydi:

kizil-goncalar-feyza

Kur'an okunurken çocuklardan biri "Cüneyt efendi geldi" diye ayağa kalkarak pencereye doğru koşuyor. Çocuklardan sorumlu Kur'an hocası ise "Sen nasıl Kuran'ı bölüyorsun, nasıl sadakallahülazim demeden kalkıyorsun!" diyerek çocuğa tokat atıyor. 

Hoca "Geçin yerinize! Size ne Cüneyt efendiden size ne! Akranınız mı o sizin, terbiyesizler, ahlaksızlar! Hepiniz kardeşinizin günahının affı için yüzer amenerrasulü okuyorsunuz. Bu sırada dışarı çıkmak da dışarı gitmek de abdest tazelemek de yok!" diyerek çocuklara tepki gösteriyor.

kizil-goncalar-feyza-zehra

Zehra Kelleci kimdir?
Zehra Kelleci 2000, İzmir doğumlu. Özel İzmir Amerikan Kolejini bitirdikten (2018) sonra eğitimine İstanbul Koç Üniversitesinde devam etti. Zehra Kelleci, aynı zamanda Haldun Dormen Sahne Tozu Tiyatrosu, Bahçe Galata’da, Yasemin Tüzün’den ve Çetin Sarıkartal’dan da eğitimler almıştır. 2022 yılından itibaren ise Eczacıbaşı Yapı Ürünlerinde satış elemanı olarak görev almıştır. Rezzan Çakır Menajerlik Ajansına kayıtlı olan Zehra Kelleci, 2023 yılında Yüzyıllık Mucize ve Kızıl Goncalar dizilerinde rol almıştır.