Kaldırımları işgalciler yüzünden kullanamayan vatandaşlar yetkililerden çözüm bekliyor. Kahramanmaraşlı vatandaşlar kaldırım işgali ile karşı karşıya kalıyor. Kentte işgal edilen kaldırımlarda yürümekte zorlanan vatandaşlar Büyükşehir Belediyesini göreve davet ediyor.

Yaya kaldırımlarının amacı dışında kullanılmasından dolayı büyük sıkıntı yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar bu duruma müdahale edilmesi gerektiğini belirtiyor. Özellikle esnafların duba bayrak, tezgah, sandalye ve tabure atarak yaya kaldırımlarını işgal ettiklerini ifade eden vatandaşlar işgalin son bulmasını istiyor.

Neredeyse adım başı karşılaşılan kaldırım işgaline karşı daha duyarlı olunması gerektiğini ifade eden bir vatandaş, ise; "Yaya kaldırımları yayalara ait. Yaya kaldırımında bebek arabasını kullanamıyoruz bazı insanlar yüzünden dükkânlar ürünlerini dışarıya kadar çıkarıyorlar. Dükkânın önüne iki tabure atıp oturuyorlar. Bebek arabasıyla ya da yürüyerek buradan geçmek mümkün değil. Birde geçerken ters ters bakan insanlar oluyor. Sanki onlar bizi değil biz onları engelliyormuşuz gibi kaldırımda yürüyemiyoruz. Bazı bölgelerde araçlar kaldırımları park olarak kullanıyor. Büyükşehir Belediye Zabıta Ekiplerinin bu soruna çözüm bulmasını istiyoruz. Kaldırımlar araçlar için mi yoksa insanlar için mi? Bunu da  anlamıyorum" bdedi.

Editör: Haber Merkezi