Kahramanmaraş’ta 1 Aralık 2023 tarihinde servis aracı içerisinde şoför ve bir öğrenci arasında tartışma çıktı. Müzik sesinden rahatsız olan kız öğrenci ‘kurallar doğrultusunda’ müziğin kapatılmasını istedi. Okul servisleri araçları Yönetmeliği’nin Taşıtlarda aranacak şartlar kısmının 4’ncü maddesinin J bendinde yer alan “Okul servis araçlarında görüntü ve müzik sistemleri taşıma hizmeti sırasında kullanılmayacaktır” ifadeleri bulunmasına rağmen kuralları bilmeyen veyahut hiçe sayan servis şoförü S.Y Tüm kuralları hiçe sayarak kız öğrenciye sözlü şiddet uyguladı. İlk olarak kız öğrencinin Filistin renkleri taşıyan şalını göstererek “Bende başındaki şaldan şikayetçiyim!” dedi. 

Haksız olduğu halde sözlü şiddet uygulamaya devam eden şoför S.Y kız öğrencinin ulaşım hakkını da alma cesaretini göstererek “Sen benimi satın aldın?  Herkes müzik açmak istiyor, İn aşağıya, benim arabama binemezsin” dedi.

Kamuoyunda infial yaratan bu video sonrasında Aileler çocuklarını kime güvenecek? Kime teslim edecek. Milli Eğitim İl Müdürü ve İlçe Müdürleri Sizin sorumluluğunuz içerisinde okul servisleri de var. Sizleri sadece açılış ve konferanslarda mı göreceğiz? 

Kanal Maraş olarak bu olayın takipçisi olacağız.

Milli Eğitim İl Müdürü Yusuf Kahraman, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mart, Kahramanmaraş Öğrenci Servisleri Derneği ve tüm yetkililerden konuyla alakalı olarak bir açıklama bekliyoruz.

Kız öğrenciye sözlü şiddet uygulayan servis şoförü S.Y emniyet güçlerince gözaltına alındı. Soruşturmanın takipçisi olacağız. 
Çalışmalarından dolayı Emniyet güçlerimize teşekkür ederiz aynı duyarlılığı Milli Eğitim Müdürü ve Okul idaresinden bekliyoruz.