Depremler sonrasında merkezde kar yağmamasına rağmen, önümüzdeki günlerde beklenen kar ve artacak olan soğuk hava nedeniyle, vatandaşlar kışın nasıl geçirecekleri konusunda endişe duyuyor. Depremzedeler, konteynerlerdeki ısıtıcıların yeterli olmayacağına inanıyor ve konutların hızla yapılması çağrısında bulunuyor.

Gazetemize konuşan vatandaşlar, ısıtıcılarla konteynerlerin kışın soğuğunu atlatmanın zor olduğunu dile getiriyorlar. Özellikle şiddetli bir fırtına durumunda konteynerlerin güvenliği konusunda endişe duyan vatandaşlar, yaşam alanlarının nasıl ısınacağı konusunda da sorular soruyorlar. Ayrıca, bu koşullarda giderlerin donma ve su sıkıntısı yaşama riski olduğunu ifade ediyorlar.

Vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulunarak, konut yapım çalışmalarının hızlandırılmasını ve depremzedelerin taleplerinin dikkate alınmasını bekliyorlar. Kışın yaklaşmasıyla birlikte, Kahramanmaraş'taki depremzedelerin yaşam şartlarının daha da zorlaşmaması için acil önlemler alınması gerektiği vurgulanıyor.