6 Şubat asrın felaketi depreminin üzerinden 10 ay geçmişken evlerini kaybeden depremzedeler Konteynırlarda yaşam mücadelesi veriyor. Kış ayının gelmesi ile birlikte yağmur, rüzgar ve soğuklarla mücadele edecek olan depremzedeler tedirgin durumda.

Geçen hafta WhatsApp ihbar hattımıza video gönderen bir depremzede vatandaş konuyu yetkililere iletmelerine rağmen hala bir sonuç elde edemediğini öne sürdü.

Elektrik hattından konteyner içerisine damlayan görüntüler sonrasında herkesin aklına aynı soru geliyor ‘Bu kış konteyner da geçer mi?’  

Konteynerlerin yetersiz yalıtıma sahip olması sebebiyle güven vermeyen yapıları, şimdiden yağmur sızdırmaya başladı. Takılan klimaların yetersiz olması nedeniyle, vatandaşlar elektrikli ısıtıcılar kullanmak zorunda kaldı ve kış aylarının getireceği soğukla ilgili endişeleri arttı.

WhatsApp ihbar hattımıza gelen mesajda Konteynırın daha şimdiden su damlattığını söyleyen Depremzede vatandaş şu ifadeleri kullandı, "Kahramanmaraşlı depremzedeyiz evimiz yıkıldı, 8 aylık bebeğimiz var. Kahramanmaraş Necip Fazıl Konteyner kentte kalıyoruz. 1 Mayıs tarihinde konteynere yerleştirdiler. Teslim aldığımızda da zaten içerisi su almıştı belliydi. Aylardır çatımız su akıtıyor dememize rağmen hala bir çözüm bulmadılar. Dün gece ki yağmurda durumumuz bu işte. Hala su akıyor şuan çözüm yok maalesef. İnsanca yaşamak bizim hakkımız değil mi, bizim gibi garibanların yanında hükümet yok bunu biliyoruz da devlette mi yok bizi sarmalayacak be kardeşim" dedi.

haberdıfı111

BRANDA ÇEKİLDİ

Yağmurlar dolayısıyla yetkililer çözümü konteynırların üzerine branda çekmekte buldu.

Geçici bir çözüm olarak bulunan bu brandaların kış şartlarının ağırlaşması ile birlikte yeterli olup olmayacağı vatandaşları tedirgin ediyor.