Mehmet Fiskeci yazdı: Başkan Sayın Hayrettin Güngör’e açık seçik mektup…

Maraş Kimlik Gazetesi Sahibi, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Köşe Yazarı Mehmet Fiskeci Teras Tesisleri ile ilgili 'Başkan Sayın Hayrettin Güngör'e açık seçik mektup...' köşe yazısında ''Zannetmeyin ki sizi eleştirmekten haz, keyif ve zevk alıyorum. Hayır! Bazen sizin adınıza üzülüyorum da. “Allah yardım eylesin! İşi kolay değil, zor!” diyorum, hakkınızda yazılanları geçtim bir tarafa da, konuşulanları dinledikçe midem bulanıyor.'' diye yazdı.

Mehmet Fiskeci yazdı: Başkan Sayın Hayrettin Güngör’e açık seçik mektup…

İşte Mehmet Fiskeci'nin o yazısı:

Herkes gibi, ki buna sadece basın mensupları değil, vatandaşları da bu kategoriye dâhil edebilirsin, seni eleştirmekten bıktım, usandım, yoruldum…

Dur, dur! Yoruldum kelimesi şık düşmedi. Sözün gelişiydi belki de, yorulmadım. Yüz kez yine yazarım, yine de enerjim bitmez benim. Ta ki görev süreniz bitene kadar, (ne zaman biter bilinmez, kim bilir zaten kayyum olarak geldiğiniz söyleniyor, iddia ediliyor. Belki yarın, belki yarından da yakın çekip gideceksiniz! İhtimal yani…) sizi eleştirmeye devam edeceğiz anlaşılan.

Zannetmeyin ki sizi eleştirmekten haz, keyif ve zevk alıyorum. Hayır! Bazen sizin adınıza üzülüyorum da. “Allah yardım eylesin! İşi kolay değil, zor!” diyorum, hakkınızda yazılanları geçtim bir tarafa da, konuşulanları dinledikçe midem bulanıyor.

Yahu bir insandan bu kadar mı nefret edilir?

Bir belediye başkanından bu kadar mı tiksinilir?

Bir yerel yöneticiden bu kadar mı yaka silkinilir?

Bir şehr-ül eminden bu kadar mı illallah denilir?

Daha sayayım mı sayın Güngör!

*

Canlı yayın yapacaktım da, utandım, elim varmadı, dilim söylemedi. Dün çarşıda, bir dükkândan tatlı alıyorum. Canım çekti. Adam anlattı, bir mahallede, kadınları dinlerken, kadınların size verdiği not sıfır çıkmış. (Zaten aksi olsa şaşardım ya, neyse…)

O kadınların sizin için neler söylediklerini buraya yazmaya ben utanıyorum.

Onları sizden utandıracak kadar ne yaptınız, ne dediniz sayın Güngör?

Kendini beğenmişin biri demişler. Ukala demişler. Alnının çatından dik dik konuşuyor demişler.

Kim olduklarını bilmiyorsanız, ya da unuttuysanız, o tatlıcıya gider konuşursunuz kadınların hakkınızda ne dediklerini…

*

Sonra, geçenlerde, geçenlerde dediğim 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu şehirde önemli bir sivil toplum kuruluşunun kanaat önderi olan lider kadınlar da varken, onları makamınızda kabul ettiniz ama kadınları geldiklerine, geleceklerine, sizi ziyaret edeceklerine bin pişman ettiniz, analarından emdiği sütü burunlarından getirdiniz.

Azarlamak ne kelime, bir dövmediğiniz kalmış.

Dinlemediğiniz, dertlerine de derman olmadığınız gibi, araya basını da sıkıştırıp, ne alaka ise, ziyaretin konusu olmadığı halde, içeride bir gazeteci bayan arkadaşımız dahi yokken ve durup dururken;  “Ne yazarlarsa yazsınlar, umurumda bile değiller!” demenizin bu ziyaretle ne alakası vardı sayın Güngör. Hadiseye bir de bizim açımızdan, penceremizden bakıver hele!

Konu kadınlar dayanışması ve sizden bir küçük talepleri, ricaları vardı, o kadar… Yaralarına merhem olmadınız. Kabul edilir talepler de olmayabilirdi. Usuletle ve suhuletle onları ikna edebilir, makamdan asık suratla değil, güler yüzle çıkmalarını sağlayabilirdiniz. ‘Olsa dükkân sizin!’ kabilinden kırmadan,   dökmeden gönderebilirdiniz. Bir de fotoğraf çektirdiniz. Ya da bayanlar öyle istedi her neyse, ben o bayanların yerinde olsaydım, o fotoğraf karelerini sosyal medyada paylaşmazdım. Değmez bulurdum yani…

Gönül belediyeciliği diye çıktığınız yolda, kırmadık gönül bırakmazken, o seçim üzeri bastırdığınız kitapçığı bir kere daha okumanızı salık veririm sayın Güngör!

*

Dün akşam, sevseniz de sevmeseniz de bu gün bu şehirde en çok tıklanan, izlenen internet televizyonu Kanal Maraş’ı izlerken, Mustafa Karaaslan’ın Seyir Terası sahipleri (işletmecileri. Müstecir de diyorlar) ile yaptığı röportajı, canlı yayını dinledim, izledim.

Bu meselede haklı olabilirsiniz. Haber sonrası kamuoyuna servis ettiğiniz açıklamanıza bakılırsa, kiracı, yani işletmeciler sözleşmeleri, kuralları hiçe saymışlar. Siz de yasalar, protokoller, sözleşmeler vs. ışığında aldığınız bir karar ise, bir şey diyemem. Çünkü siz belediye başkanı değil, bir kanun@devlet adamısınız neticede. Bürokrat yani…

Adamların, o işletmecilerin haklı veya haksızlığını bir tarafa bırakıyorum, hazmedemediğim adamların ağzından çıkan cümleler yenilir yutulur şeyler değildi. Benim yüzüm kızardı dinlerken. Arkadaşımız gazetecilik yapmış, adamları konuşturmuş, yine diyorum haklı veya haksızlar, işin o tarafında değilim. Benim demem, o insanların mağdur edildikleri yönünde ve söyledikleri. Sizin için neler demediler, neler…

Dinlerken ben bir tuhaf oldum.

*

Kim olursa olsun, siz bu şehrin, benim Büyükşehir Belediye Başkanımsınız. Sizin tırnağınıza zarar gelsin istemem. Ve hiçbir kimsenin de size hakaret etmesine rıza göstermem, tahammül edemem.

Ama bunları siz istiyor, bunlara siz zemin hazırlıyorsunuz sayın Güngör! Biraz ortadan gidin, biraz itidalli olun, bir sabırlı, biraz tahammüllü, biraz sağduyulu olun! Bu şehir size baki kalmayacak, belki dört sene sonra, belki de daha erken zamanda, çekip Ankara’ya gideceksiniz. Yurdunuza, yuvanıza çekileceksiniz. Ama bizler bu şehirde yaşayacağız!

Demem o ki, siz yolcu, bizler hancıyız! Canım, siz de biraz dilinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun! İki ölçün bir biçin, lafın nereye gideceğine, nereye çekileceğine dikkat edin!

Ne diyorlardı bizde; ”Dilim, dilim, başıma giydirir kilim!”

Çok şey yazdım bugüne kadar, daha çok şey de yazarım da, yeter yahu, yeter!

Yapmayın, etmeyin gözünüzü seveyim!

Bu yazıyı bir ağabey uyarısı, eleştirisi olarak kayda, dikkate alırsan sevinirim. Siz bizi sevmeseniz de, biz sizi seviyoruz. Bunu böyle bilin! Bilmezseniz, o da sizin sorununuz!

Gözlerinden öpüyorum!

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 21:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Başka Başkan
Başka Başkan - 1 yıl Önce

Sayın Fiskeci ve tayfası neden bu kadar kin kusuyor?

Bir önceki dönem ve daha önceki Kahramanmaraş büyükşehir başkanları hakkında hiç eleştirel yazılarını okumadık. Hayrettin başkan basına ödeme sınırlaması "daha doğrusu işini doğru ve hakikaten gazetecilik yapanlar hariç" getirdiği için sayın fiskeci ve tayfası yazıp duruyor.

“ ALLAH AŞKINA BU KADAR AĞIR YAZI YAZMANIZI GEREKTİREN SEBEP NEDİR? VEYA YAPILMASINI İSTEDİĞİNİZ PROJELER NELERDİR? BIRAKIN BELEDİYE İÇİ YÖNETİM VE PROJE YAPIP YAPMAMASINI ŞEHRE YATIRIM YAPMAZ İSE HALK GEREĞİNİ YERİNE GETİRİR. AMA SİZ BEKLENTİNİZ NEDİR ONU YAZIN OKUYALIM. ”

KMBB Başkanı Sayın Hayrettin Güngör halkımızın gözünde (bazı basıncılar hariç) nasıl birisi biliyor musunuz? Bol fıstıklı Terayağlı Mekik Baklava gibi bir başkandır. Bu şehir için büyük bir şans rantı kesemeye başladı. Maraşlının vergisini sağda solda çarçur ettirmeyecek. 1 yılda Kahramanmaraş güzel mesafe kat etti. Daha güzellerini de yapacak. #gastecicocuk

Malik ersan
Malik ersan - 1 yıl Önce

Sayın Mehmet hocam her söylediğinizde haklısınız biz pazar esnafı olarak küçücük bir galiyee alınmadık hor görülduk ama sadece büyük şehir değil dulkadiroglu beelediyeeside aynı bir belediye bu kadar aç küçük dusururecwk durumda olmaması lazım gelin bir gün çayımızı içip sohbet edelim

Ahmet OĞLAKÇI
Ahmet OĞLAKÇI - 1 yıl Önce

Yahu böyle basın böyle yazı mı olur. Başkan benim Babamın oğlu değil ama sen kimsin de başkanın gözünden öpüyorsun. Hayret bir şey

Ömer
Ömer - 1 yıl Önce

Bu adamdan vatana millete hayır gelmez.
VAllahi gelmez, billahi gelmez.
Muhtarları yok sayan bu adam ve arkadaşı Mehmet Ertürkmen,
Basını yok sayan bunlar,
Halka tepeden bakan, böcek gibi gören, hor gören dışlayan adam yerine almayan bunlar.
Belediye çalışanlarını töhmet altında burakan bunlar,
Başarılı başarısız, iyi kötü, herkesi zan altında burakan bunlar.
Recep Tayyip Erdoğan’a en büyük kötülüğü yapan bunlar.
Buradaki başarılı insanları yok sayıp, Ertürkmen’in yakınlarını getiren bunlar.
Emeklerimizi heba ettiler. Haram zıkım olsun. Kan irin olsun. Kim yanlış ise, haksızlık yapıyor ise çoluğundan çocuğundan bulsun inşAllah.

bozkurt
bozkurt - 1 yıl Önce

anlattıklarının üzerine söylenecek söz kalmamış

Bu olmadı...
Bu olmadı... - 1 yıl Önce

Şahsi ya da ucu size dokunan bir mesele üzerinden yukleniyorsunuz çok belli bu denli etik olmayan elestirileri sizi okuyan takip eden okur kitleniz olarak samimi bulmuyorum öfkeyle yazılmış buluyorum o yuzden sahsi meseleniz bizi cokta alakadar etmiyor siz samimiyetsiz yaram var vururum tarzi yuklenislerinizle kendinizi bitiriyorsunuz bilin istedim

Tarık romalı
Tarık romalı - 1 yıl Önce

Bir merkez ilce belediyebaşkanına olmadık harahları yiyor deyip ikinci adaylığında%75 oy veriyorsanız , başkan kendini ikinci seçime hazırlıyor demektir

bozkurt
bozkurt - 1 yıl Önce

gazeteçilerin yazdıgı az bile Allah hayrettinin ve mehmet ertürkmenin şerrinden korusun


SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.