Kahramanmaraş'ta yöre halkından HES'e tepki!

Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit İlçesinden giderek yer altından çıkan ve adına Ayranpınar denilen suyun üzerinde yapımına başlanacak olan HES projesine vatandaşlar tepki gösterdi.

Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit İlçesinden giderek yer altından çıkan ve adına Ayranpınar denilen suyun üzerinde yapımına başlanacak olan Hidroelektrik Santrali'ne (HES) için o yörede yaşayan bölge halkı tepki gösterdi.

O yörede yaşan halk '' Burada asırlardır yaşıyoruz. Binlerce insan buradan geçimini sağlıyor. Geçimimizi hayvancılıktan sağlıyoruz. Tarım arazisi yok, hayvancılıktan başka çaremiz yok. Su olmazsa hayvancılık biter, su olmazsa her şey bite. Su olmazda ne yapacaksın ki? Ne hayvan ne insan yaşayamaz.'' diyerek tepkisini gösterdi.

Ayrıcı vatandaşlar ''Benim çocuklarım, gelecek nesil ne olacak. Bize buradan gidin diyorlar. Ama ya onlara ne olacak.'' ve son olarak yörede yaşayan binlerce insan ''Bu suyumuzu kimse elimizinden alamaz. Kimse HES yapamaz.'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.