Kahramanmaraş'ta su sorunu! Vatandaşlar tepki gösterdi

Kahramanmaraş'ın kırsal bölgelerdeki mahallelerde yaşayanlar, yaz aylarında uzun süren su kesintilerine tepki gösterdi.

Kahramanmaraş'ta su sorunu! Vatandaşlar tepki gösterdi

ŞikayetVar.com platformu Türkiye'de 2001 yılından beri faaliyet gösteriyor. Vatandaşlar yaşadıkları sorunları bu platformda anlatıp çözüm bulmaya çalışıyor. ŞikayetVar'da bu şikayetleri işletme sahiplerine aktararak çözüm sürecini hızlandırıyor. Bir vatandaş da bu platform üzerinden Kahramanmaraş'taki su sıkıntısı ile ilgili şikayetini dile getirdi. Afşin ve Andırın, İlçelerinden şikayim Var platformuna şikayetlerini yazdılar.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan kısa adı ile KASKİ'ye son dönemlerde şikayetler gitgide artıyor.  Bu şikayetler içinde Türkiye'nin en çok tercih edilen şikayet platformu olan ŞikayetVar.com'da yer aldı.

Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'ne bağlı Altınelma Mahallesi'nde 20 gündür suyun olmadığını ve geçtiğimiz cuma günü namaza bile gidemediğini dile getiren Ali isimli vatandaş ile Andırın ilçesinden Abdullah ve Berat isimli vatandaşlarda şikayetlerini belirttiler.

Şikayet Var'a bakıldığında bir çok şiyayet eden vatandaşların yazdıklarına KASKİ'den herhangi bir olumlu veya olumsuz bir yanıt vermedikleri gözlendi. 

Konuyla ilgili vatandaşlar şikayetlerinde Büyükşehir Belediyesi'ne verdi veriştirdi.

Ali isimli vatandaş şikayetini şu şekilde dile getirdi;

Sularımız 20 gündür gelmiyor. Altınelma Mahallesi Afşin Kahramanmaraş KASKİ'’yi arıyoruz bir türlü sorunu çözmüyorlar. Müdür, yeniden kuyu maliyeti, masraflı ve 50 gün sürüyor diyor . Yaklaşık 1000 hane oturuyor bu mahallede... 21 yüzyılda su problem var. Millet uzaya çıkıyor biz daha basit bir içme suyunu yapamıyoruz. İlgilerden bu konu ile sorunu çözülmesini rica ediyorum. Su olmadığından dolayı cuma günü namaza bile gidemedik.

Diğer vatandaşların tepkileri de şöyle oluşuyor:

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 18:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammed
muhammed - 2 hafta Önce

Dulkadiroğlu ilçesi Yusufhacılı mahallesinde de aynı sorun var ama çözen yok. Sosyal medya platformlarından belediye başkanına kadar ulaşmaya çalışıyoruz ama çözüm üretmek yerine engelliyorlar.Seçim zamanı nasılsa gelirler mesajlar duruyor dm kutusunda

Mahmut
Mahmut - 2 hafta Önce

Oy verin daha devam uzay merkezide kapandı ok atmaya devam hem oy verin hemde şikayet olmuyor vermeyin biterler

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.