Kahramanmaraş'ta su faturalarının yüksek olması tepki topluyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında mart ayından itibaren sayaç okunmadan yazılan fatura tutarları, son iki ayda 2 katı fazla gelince, Kahramanmaraşlılar isyan etti.

Kahramanmaraş'ta su faturalarının yüksek olması tepki topluyor

Covid-19 salgını ve beraberinde ekonomik sıkıntının yaşandığı bugünlerde yüksek su faturaları ile karşılaşan vatandaşlar, tepkili. Çok sayıda vatandaş, pandemi döneminde birçok kişinin işsiz kaldığını, zor günler geçirdiğini dile getirerek yüksek gelen faturala isyan etti.

Kanal Maraş Whatsapp İhbar Hattı'nı arayan vatandaşlar KASKİ'nin yüksek su faturalarına isyan etti. Salgından önce oturdukları konutlar için aylık ortalama 50-100 lira su faturası ödeyen vatandaşlar, Haziran ve Temmuz aylarında kendilerine gönderilen yüksek su faturalarını görünce şoka girdiklerini söyledi. Vatandaşlar faturaların nasıl hesaplandığı konusunda KASKİ yetkililerinden de yeterli cevapları alamadıklarını belirtti.

Her ay 100 liranın altında fatura ödeyen Ali Danagüden adlı bir vatandaş, 300 liralık faturayu görünce şok oldu.

Danagüden, Kanal Maraş Whatsapp İhbar Hattı'na gönderdiği mesajda, "Her ay 50-100 TL'yi geçmeyen su faturamız bu ay nasıl oluyor da 300 TL geliyor." diye tepki gösterdi.

Toplam bir aylık fatura 
Kadem 1: 47,20
Kademe 2: 70,60
Kademe 3: 86,52
Vergi: 100 TL
Tolam: 304,00 

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesinden itibaren alınan tedbirlerle faturaların sayaç üzerinden okunmaması kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda ortalama faturalar hanelere dağıtıldı, fiyatlar beklenenin üzerinde oldu. 2 ya da 3 katı fatura ücreti ödeyenler, adeta çileden çıktı. Kahramanmaraş'ta da su faturaları son iki ayda bu şekilde gelmeye başladı.

TEMMUZ DÖNEMİ FATURASI ÇILDIRTTI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı KASKİ’den gönderilen faturaları görenler, şikayetlerini iletmeye başladı. Vatandaşlar Haziran ve Temmuz dönemi bedelini görünce haklı olarak isyan etti.

Belediyeden konuyla ilgili henüz net bir açıklama gelmezken, mart ayından bu yana faturaların sayaç okunmadan yazıldığı, yüksek bedelli olmasının sebebinin de bu olduğu aktarıldı.


 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 16:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dayı
Dayı - 8 ay Önce

Daha pandemi var yoksa vay halimize her ay zam olurmu sanki uçak yakıtı nübarek su birde kanalisyon var suyun içinde

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.