Kahramanmaraş'ta belediye işçileri grev gömleğini giyiyor!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan Hizmet-İş Sendikasına bağlı yüzlerce işçinin, 28 Mart 2021 pazar günü grev gömleklerini giyip ''çalışmama hakkını'' kullanacaklarını ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin kapısına da bu işyerinde grev vardır yazısı da asılıcağı öğrenildi.

Kahramanmaraş'ta belediye işçileri grev gömleğini giyiyor!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet iş Sendikası, yüzlerce işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde aylardan beri süren müzakerelerden bir sonuç alınamamış, bunun üzerine Hizmet-İş Sendikası üyesi işçiler geçen hafta sandık başına giderek grev kararı almıştı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde Hizmet iş Sendikası üyesi işçileri ilgilendiren (TİS) Toplu İş Sözleşmesi, çalışma hayatının gündemindeki yerini koruyor.

İŞÇİLER GREV GÖMLEĞİNİ GİYECEK!

Kanal Maraş Haber Merkezinin son dakika ulaştığı bilgiye göre; Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan yüzlerce işçi, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 28 Mart Pazar Günü itibariyle grev gömleğini giyeceklerini ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde toplacak olan işçiler grev sürecini başlatacakları öğrenildi.

ZAM TEKLİFİ KABUL EDİLMEMİŞTİ

Hizmet-İş Sendikası ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı Akbel A.Ş. şirketi arasında 29.09.2020 tarihinde başlayan ve 2841 işçiyi kapsayacak olan toplu iş sözleşmesi müzakere görüşmelerinde anlaşma sağlanamamıştı. Bu nedenle toplu iş sözleşmesinde kanuni süreç olarak arabulucu safhası yapılmış ve buradan da sonuç alınamayıp, 29.01.2021 tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün işçilere en düşük maaş alanlara tüm sosyal haklar ve ikramiye dâhil 3 bin 300 TL verilen zam teklifi de Hizmet İş sendikası tarafından kabul edilmemiş, İşçiler Kafumda grev konusunda sandık başına gitmiş ve büyük çoğunlukla gereve evet oyu çıkmıştı.

HİZMET-İŞ SENDİKASI TÜM ÜYELERİNE MESAJ ÇEKTİ

Hizmet İş sendikası Belediye yönetiminden bazı yetkililerin işçileri peyder pey makam odasına çağırarak sendikadan istifa etmelerini ve yevmiyeelrine 10 TL zam yapacaklarının duyulması üzerine tüm üyelerine çektiği mesajda şu ifadeler yer aldı; ''İşçi Kardeşlerimiz 24.03.2021 yarın Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili ve Yardımcıları Grev sürecimiz hakkına bilgilendirmeler yapmak üzere, Ankaradan ilimize geleceklerdir. Grev süreci öncesi, Sendikal mücadelemizi kırmak ve geriye dönük sendikal haklarımızdan vazgeçilmesi adina sizlere imzalatılmak istenilen bireysel iş sözleşmesi ile SENDİKA+İŞÇİ birlikteliğimizi bozacak eylemlere fırsat vermeyerek, Haklarımıza hep birlikte grev oylamasında nasıl EL ELE vererek sahip çıktı isek yine aynı şekilde sahip çıkacağız...'' 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 13:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkü
ülkü - 4 hafta Önce

Bunlar iki,üç yerden maaş alırlar garip gurabanın aldığı üç kuruşa göz dikerler

Kahramanmaraş
Kahramanmaraş - 1 ay Önce

Hayrettin efendinin tehditlerine santajlarına boyun eğen kim varsa ömür boyu vebal altında kalacak bu kadar cirkeflik olmaz nihat yıldız bugün açıktan beni tehdit etti sendika ile yoluna devam edersen sonucuna katlanırsın dedi istifa et bizimle yol yürü dedi bu mu bunların adamlığı garib gurabanın ekmeğiyle tehdit edilmesi mi yazık olan partimize liderimize oluyor artık yeter lütfen sesimizi duyun

Muhammed Salih
Muhammed Salih - 1 ay Önce

İşçiler kardeşlik sınavı verecek . Hayırlı olsun. İnsan önce kendi hakkını savunabilmeli. Hayretin beyin isteği üzerine tabanları yağlayarak kaçan , topyekün istifa eden Belediye üst yönetimi olan, memleketim Okumuş çocuklarına ders olsun.

46 maraslı
46 maraslı - 1 ay Önce

Hepsini çıkarın bizim gibi işsizlere yer değiştirin hepsi torpille girdiler şimdi de yedikleri taşa tukuruyorlar çıkarın çıkarmaz iseniz oy vermem size bu da böyle biline

SERHAT
SERHAT @46 maraslı - 4 hafta Önce

edem asgari ücretle git fabrikada çalış aynı , dışardan görüldüğü gibi değil memur gibi yatmıyoruz

FATİH
FATİH @46 maraslı - 4 hafta Önce

sana kapak olsun etme sohbet cahil ile, küstürürsün alma tahret cam kırığı ile, kestirirsin

Mücahit
Mücahit @46 maraslı - 4 hafta Önce

Ogulum sen işsizsin diye asgari ücretle calışanlara niye laf konuşuyorsun bizlerde hep üniversite mezunu insanlarız bazılarının aldıgının dörtde birine çalışırız

ede
ede - 4 hafta Önce

hak hukuk adalet susma susdukça sıra gelecek

muhammed
muhammed - 4 hafta Önce

yazkkkkkkk


SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.