Kahramanmaraş Fırnız'da satırlı, sopalı kavga! İşletme sahibinden açıklama geldi...

Kahramanmaraş'ta kaybolan yüzüğün aranması sırasında akarsu üzerindeki çardağın çökmesi sonucu işletme sahipleriyle vatandaşlar arasında çıkan taşlı, sopalı, satırlı kavgada 1'i çocuk 12 kişi yaralandı. Kahramanmaraş’ta gurbetçi aileyi darp ettiği iddia edilen tesisin sahibi Mahmut Aras, yaşanan kavganın mağdur tarafının kendileri olduğunu iddia etti.

Kurban Bayramı tatilini geçirmek için Avustralya’dan Kahramanmaraş’a gelen Özkan K., ailesi ve yakınlarıyla birlikte merkez Onikişubat ilçesi Suçatı Mahallesi'ndeki Fırnız Çayı'na pikniğe gitti. Gurbetçi aile buradaki bir işletmeden çardak kiraladı. Bir süre oturduktan sonra misafirlerden birinin yüzüğü suya düştü. Suya düşen yüzüğün aranması sırasında ağırlığa dayanamayan çardağın çökmesi üzerine gurbetçi aile ile işletme sahipleri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın taşlı, sopalı ve satırkavgaya dönüşmesi sonucu 1'i çocuk 12 kişi yaralandı. Yaralılar Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı. 

"Çok kötü saldırdılar bize" 

Kavga sonrası bazı aile fertleri ile birlikte gözaltına alınan ve daha sonra adli makamlarca serbest bırakılan işletme sahibi Mahmut Aras, ilk saldırının karşı taraftan geldiğini iddia etti. 
Kavga öncesi misafirlerden birinin yüzüğünün suya düştüğünü ve kendinden yüzüğün çıkartılması için yardım istediklerini söyleyen Aras, su içindeki yüzüğe bakmak isteyen yaklaşık 20 kişinin üzerinde durduğu çardağın köşesinin bir anda çöktüğünü söyledi. 

Çöken çardak sonrası bir çocuğun kendisini çağırdığını belirten Aras, "Ben vardığımda suyun içindeki arkadaş bana, küfür ve hakaret etti. Ben de ‘terbiyesizlik yapmayın, hem seni içeri aldılar bugün kapalı olduğu halde’ dedim. O sırada bana biri şiş çekti ve ben kaçmaya çalıştım, çok kötü saldırdılar bize” dedi. 

"Budaklı odunla saldırdı" 

Babasının darp edildiğini fark ettikten sonra kavgayı ayırmak isteyen Arzu Aras ise, kendinin de sopaların hedefi olduğunu söyledi. 
Kafasına ve vücuduna aldığı darbeler sonrası yalandığını ifade eden Arzu Aras, “Ben sağlıkçıyım babama aynı anda 5-6 insanın saldırdığını görünce ben de aralamaya çalıştım. Çünkü babamı öldüresiye hem sopalarla yumruklarla dövüyorlardı. Bir insana 6 kişi birden saldırıyordu. Hakaretler ve ‘sizi öldürürüz’ diyorlardı. Adam benim kadın olduğumu bile isteye budaklı odunla saldırdı, gözümün yanlarına dikişler atıldı. Karnımda ve sırtımda morluklar oluştu. Bu insanlar bir kadına şiddet uygulayarak iftira atarak suçlamalarda bulunuyorlar. Üstüm başım kan içindeydi ve annem feryat ederken o insanlar gülüyorlardı. O insanlar çocukları yok suya attılar, yok sürüklediler diye iftiralarda bulunuyorlar. Ben bir kere fizyoterapistim ve benim bir sürü öğrencim var. Beni öldüresiye dövdükleri halde ben bir çocuğu itmedim bile. Buna rağmen bu insanlar bizim çocuklarımızı tekmelediler. Biz karşılarında 3 kişi olarak müdahale ettik. Buna rağmen arabalarına doluşup gittiler” diye konuştu. 

"Canımızı zor kurtardık" 

Tesis sahibi Mahmut Aras’ın yeğeni Yetkin Aras ise, kadınlı erkekli kavgada kendilerinin darp edildiğini savunarak, “Olay anında ben tesise doğru bayramlaşmaya geliyordum. Geldiğimde kuzenimin darp edildiğini ve Mahmut abime saldırıldığını gördüm ve müdahale ettim. Bana da sopalar ve demirlerle vurdular. Kalabalık bir grup vardı kadınlı erkekli. Kollarımda kesik izleri ve kırıklar var ayak altları ve kafamda da dikiş var canımızı zor kurtardık” diye konuştu. 


Aras ailesi yaşanan olaylarla ilgili adli makamlara suç duyurusunda bulundu. 
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zülgar
Zülgar - 3 ay Önce

Bu işletmeye ramazan bayramından önce ben ve ailem iftar için gittik ve bize çorbalar ikram deyip getirdiler çıkışta hesabı incelediğimizde hem çorbalara ücret alıp hemde yemeği bir porsiyon fazla yazdıklarını fark ettik ve itiraz etmek için kasaya gittiğimizde bu ben fizyoterapistim diyen bayan bize inanılmaz hakaretler etti biz bu fazla hesabı kabul etmicemizi söyledik bize hesabı ödeyin defolun gidin bidaha asla buraya gelmeyin gelemezsiniz diye defteri suratimiza attı ve çok kötü üslupla konuştu bildiğiniz hakaretler etti eğer biraz daha biz ısrarcı olsaydık en son olayı belki bizde yaşayacaktık okadarki kötü bir isletme gerek görülürse ben mahmekemede şahitlik bile yaparım bu yaşına kadar Gittiğim hicbir piknik yeri vs. Böyle kötü bir davranış gormedim gerçekten çok saygısız uslupsuz bir iletişim tarzı Allah çocuklarını ona emanet edenlere yardım etsin yazık çocuklara umarım gereken yapılır

H. Ahmet
H. Ahmet - 3 ay Önce

İşletme sahibi Mahmut bey çok kibar Beyefendi bir insandır. Bu olayın böyle olmasında Mahmut beyin bir hatası olacağına kesinlikle ihtimal vermiyorum. Yıllardan beri gideriz son derece misafirperver bir işletmecidir. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi bildiriyorum.

Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

Olayı çarpıtıp prim yapanlar olayın birde bu tarafını görünce ne düşünüyorlar acaba geçmiş olsun tüm yaralılara fakat keşke insanları kandırmadan hakkınızı aradaymışsınız

Nihat horoz
Nihat horoz @Mehmet - 3 ay Önce

Şu anda tesis açık mı Acaba bilgisi olan var mı

Feyzullah Aslantürk
Feyzullah Aslantürk - 3 ay Önce

İşletme sahiplerini komşuluğumuz olması nedeniyle yakından tanırım. Son derece saygılı ve kibar insanlar. Kapalı olmasına rağmen hatır için tesisi açtıkları insanlardan böyle bir edepsizce saldırıya maruz kalmaları, hele de gerginliği önlemek için babalarının önüne geçen kızlarının darp edilmesi çok büyük bir çirkinlik. Maalesef durdukları yerde bela gelmiş bulmuş. Geçmiş olsun. Fakat kanunen saldırganların cezasız kalmaması gerekir.

HACI İBRAHİM SAÇMALI
HACI İBRAHİM SAÇMALI @Feyzullah Aslantürk - 3 ay Önce

MERHABA DEĞERLİ DOSTUM, FEYZULLAH ASLANTÜRK; SALDIRIYA UĞRAYAN AİLENİN REİSİ ARKADAŞIMDIR, BANA SÖYLEDİĞİ '' 27 DAKİKALIK KAMERA KAYITININ TAMAMINI SALDIRGAN TARAF YAYINLATMIYOR, SALDIRGANLAR NEREDEYSE AİLEMİ ÖLDÜRECEKLERMİŞ, SALDIRGANLAR YALAN SÖYLÜYOR.'' KİM HAKLIYSA ADALET YERİNİ BULSUN.

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.