CHP'li Ateş'den sert eleştiri! ‘Misafirler geldikleri zaman güzellikleri görsünler, pislikleri değil!’

Kahramanmaraş kalesinin etrafındaki kötü görüntünün bir türlü düzelmemesinin ardından CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş sert eleştirilerde bulundu.

CHP'li Ateş'den sert eleştiri! ‘Misafirler geldikleri zaman güzellikleri görsünler, pislikleri değil!’

Kahramanmaraş’ta bir ara gündemden hiç düşmeyen Kahramanmaraş Kalesi kısa bir süre önce açılmıştı.

Kalenin uzun süre açılmaması çok büyük bir sorun olmuşken açıldıktan sonra da sorunlar devam ettiği gözleniyor. Kalenin etrafındaki yıkıntılar, toprak yığınlarının bir türlü düzenlenmemesi çirkin bir görüntüye sebep olurken CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş bu konu hakkında sert eleştirilerde bulundu. Ateş açıklamasında şu ifadelere yer verdi,

“Uzun süren bir mücadelenin ardından içimize sinmeyen bir şekilde olsa da şehrimizin en önemli tarihi mekanlarından birisi olan Kahramanmaraş kalemizi tekrar ziyareti açtırmıştık. Fakat Ufku dar ve bir türlü hizmet üretemeyen zihniyet Kahramanmaraş Kalesi'nin içerisinde yaptıkları 3-5 kilit parke düzenlemesi ile şovunu yapmış fakat Kalenin etrafındaki mezbelelikleri yıkıntıları Toprak yığınlarını maalesef görmemiştir.

Kahramanmaraş kalemimizin etrafındaki yapılması gereken düzenlemelerin bir an önce yapılmasını istiyoruz dışarıdan gelen misafirler bu mekanı gezmeye geldiklerinde etrafta Pislik değil güzellikler görsün istiyoruz.

Belediyeciliği sadece millet bahçesi yapmaktan ibaret sananlar benim diyecek kitabı diye yanlış kitap yazmış okumuş olabilirler, en azından bizim sesimizi bir kulak verirler ise halkın taleplerini ve isteklerini duymuş olacaklardır. Resimlerde de göreceğiniz üzere bu bölge tam bir bakımsızlık abidesi. Yetkilileri ilgilileri göreve davet ediyor bu bölgenin bir an önce hak ettiği güzelliklerle kavuşmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 09:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doganer
Doganer - 11 ay Önce

Kalenin birde bay bayan vd lerin girişleri aynı kapıdan acilen ce girişleri düzeltilmesi gerekiyor

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.