Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) alınan bilgiye göre saat 20.01’de merkezi Yeşilyurt ilçesi olan 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise 12.1 kilometre olarak ölçüldü.

Prof. Dr. Ahmet Ercan, bu sabah Kahramanmaraş Göksun’da meydana gelen depremle ilgili “Gerginliğin sönmekte olduğunu gösteriyor” yorumunu yaptı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 08.10'da Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Sarsıntının derinliği 7 kilometre olarak ölçüldü.

Kandilli ise depremin büyüklüğünü 4 olarak açıkladı.

Bir deprem de Hatay'da oldu!
Göksun'daki depremin ardından Hatay'da da büyüklüğü 3.1 olan bir deprem meydana geldi. Kandilli, 08:32'de meydana gelen depremin derinliğini 15 kilometre olarak kaydetti.

Gaziantep de sallandı
Kandilli Rasathanesi verilerine göre Gaziantep'in Islahiye ilçesinde 3,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Saat 9.08'de gerçekleşen depremin derinliği 5.0 km olarak belirtildi.

Son olarak Malatya...
Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.AFAD, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde saat 20.01'de 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

Ahmet Ercan: Gerginliğin sönmekte olduğunu gösteriyor
Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, bu sabah Kahramanmaraş Göksun’da meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi. Ercan, “Sıkıntı yok” dedi.

Ercan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “9 Ağustos 08.10'da Göksun'da olan deprem arttırır. Göksun'da gerginliğin sönmekte olduğunu gösteriyor. Sıkıntı yok” ifadelerini kullandı.