İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ü eleştirdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör'ün Kahramanmaraş’a bu güne kadar yeni herhangi bir proje kazandıramadığını belirten Çabukel açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Sadece var olanı yapmaya çalışmaya kısmen de olsa çalışıyormuş! Örnek verecek olursak Otogar, Yedikuyular devri ve bir yıl önce yaptığı yerleri bir yıl sonra sökmesi (özel idare iş merkezi yıkımı bakanlığın işi, arsan kavşağı bakanlığın işi) başkaca yapmaya çalıştığı hiç bir şey yok! Tekke aynen duruyor (yapamadı TOKİ’ye devretti) Sarayaltı yol çalışması aynen duruyor, Germenica (Bakanlığa atıyorlar) öyle duruyor, yol yaptık diyorlar (Karayollarının işini üstlenmeye çalışıyor) yav sen ne yaptın diye düşünürken, bugün çıkıp 3 yıllık icraatlarını anlatmaya çalışıyor. Katip Hanı satlığa çıkardığınızı mı, edebiyat şehri diye övündüğünüz memleketimizde kültür faaliyeti olarak tek bir çalışma yapmayışınızı mı? gençler için tek bir projenizin olmayışını mı? Kadınlar İçin tek bir projeniz olmayışını mı? anlatacaksınız. Hayvan barınak merkezimizin 3 yıldır kapalı ve tadilatta olduğu gerekçesi ile açamadığınızı mı? Daha çok var hizmet alamayan ilçelerimizin tamamını mı? Bunlar yapamadıkları. İşine gelince biz yapıyoruz işine gelince biz yapmıyoruz dedikleri.

Ancak bugün çok daha vahim bir şey öğrendik. Sayın Güngör, bu şehirde yaşayan vatandaşlarımızın güvenerek oy verdiği o adam (Şehr-i Emin) kendine oy verenlere karşı şehrimizi küçük gördüğünü öğrendik. 

Bir stadyum yapacakmış 15.000 kişi kapasiteli ve 100 yıl yetecekmiş. 

Bak Sayın Güngör, bu şehir kadim bir şehirdir. Senden önce de büyüktü, senden sonra da büyük olacak. Bu şehri küçük gördüğünüzü, insanlarımızı küçük gördüğünüzü, vizyonsuz hareket etmenizi ve öngörme sorunlarınızın olduğunu da öğrendik.

"MAHVETTİĞİNİZ SPOR KÜLTÜRÜNÜ YENİDEN İNŞAA EDECEĞİZ"

Bu şehir 45.000 kişilik bir Stadı hak ediyor. Süper ligde oynayacak bir futbol takımını hak ediyor, bu şehir profesyonel yüzücü, voleybol, hentbol, basketbol, atlet, güreşçi, halterci gibi onlarca spor dalından profesyonel sporcuları hak ediyor. Hem kadın hem erkek branşlarında. Sadece seni hak etmiyor. (ya da sen Kahramanmaraş’ı hak etmiyorsun) Senin bahsettiğin stadyum ile ikinci ligde oynayan takım olarak kalırız. Biz süperlig istiyoruz. İktidara geldiğimizde her türlü spor branşına özel ve hedefe yönelik yatırımlar yapacağız. Göreceksiniz mahvettiğiniz ve oluşturamadığınız spor kültürünü yeniden inşaa edeceğiz."