Themis Araştırma, tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini doğru tahmin etmişti. Firma gerçekleştirdiği yeni seçim anketi sonuçlarını açıkladı.

Themis Araştırma, 23 Haziran 2019 tarihinde yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin sonucunu doğru bilmişti. Koray Yücel'in sahibi olduğu Themis Araştırma Şirketi, son seçim anketi sonuçlarını açıkladı. 

AK PARTİ OYLARI ERİYOR

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, oy oranı bakımından kan kaybetmeye devam ediyor ve tarihinin en düşük düzeyinde seyrediyor. Her ne kadar kararsızlar geleneksel şekilde oransal dağıtıldığında %35 lik oy oranına ulaşıyor gibi gözükse de, kararsızlar ve söylemeyenler tek tek sorgulandığında bu iki gruptan eser derecede oy aldıkları gözleniyor.

İlk kez oy kullanacaklara soruldu! Son seçim anketinde ilk sıra şaşırttı! İlk kez oy kullanacaklara soruldu! Son seçim anketinde ilk sıra şaşırttı!

Açıklanan sonuçlara göre bugün seçim olsa kararsızım diyenlerin %16.9’u, Oy kullanmayacağım diyenlerin %26.5’i  son genel seçimlerde  AK Parti seçmeniymiş. Başta CHP olmak üzere millet ittifakını oluşturan muhalefet partileri, her türlü siyasi görüşü temsil etme iddiasında olmalarına rağmen, AK Parti ve MHP nin kaybettiği oyları toplayabilmek için gerekli atılımı yapamıyor.