Instagram'ın yaptığı değişiklikler kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmaya başladı. Kullanıcılar, güncellemeden memnun kalmadıkları için imza kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Son zamanlarda en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcılara daha fazla hizmet sunabilmek için sürekli olarak çeşitli güncellemeler yapıyor. Sosyal medya platformlarında görülen son trendlerle uyumlu olarak yenilikler ortaya çıkmaya devam ediyor.

İlk zamanlarda Instagram, "fotoğraf paylaşımı" üzerine kurulu bir platform olarak biliniyordu. Son güncelleme ile TikTok uygulamasına dönüşmesi eleştirileri üzerine çekti. Instagram kullanıcıları, değişiklikten memnun kalmadıkları için imza kampanyasını başlattı. İmza kampanyasının dünyanın en büyük isimleri tarafından desteklenmesi de gündem oldu.

INSTAGRAM'A YÖNELİK İMZA KAMPYANYASI BÜYÜYOR

  • Çoğu kullanıcı, son güncellemeden memnun olmadığını söylüyor. Sosyal medya platformunun asıl amacından saptığı ve bu nedenle kullanıcılara eskisi kadar heyecan vermediği söyleniyor.

instagram-imza-kampanyasi

Facebook'ta para kazanmak: Kapsamlı rehber & ipuçları Facebook'ta para kazanmak: Kapsamlı rehber & ipuçları

TikTok'un bir video paylaşım platformu haline gelmesi ve popülaritesinin ardından güncellenmesi kullanıcılardan tepkilere neden oldu. Bir kullanıcı imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasının yanı sıra "Instagram Yeniden Instagram" adı altında düzenlenen imza kampanyasına ilgi yoğun oldu.

DÜNYACA İSİMLER DE KAMPANYAYA KATILDI

Instagram güncellemesine hazırlanan imza kampanyası tüm dünyada yankı uyandırdı. Kısa süre sonra dünyaca ünlü şahsiyetler dahil olmaya başladı. Rekor kıran Instagram takipçileri "Kylie Jenner" ve "Kim Kardashian" kampanyaya desteklerini sosyal medya hesaplarından duyurdular. Takipçilerini de kampanyaya katılmaya davet ettiler.

Instagram'ın beklentileri arasında TikTok uygulamasını durdurmak, fotoğrafları ön plana çıkarmak için algoritmalar kullanmak ve kronolojik süreçleri yeniden devreye sokmak yer alıyor.