Kahramanmaraş İMO Toplantı salonunda bugün düzenlenen 17. genel kurula yoğun katılım göstersen inşaat mühendisleri yeni başkanını seçti.

17:00'da oy kullanma işleminin bitmesinin ardın sayımı geçildi. Tek liste olarak gidilen seçimde mevcut başkan Ökkeş Buğra Dalkıran'ın yerine Uygar Gündeşli yeni başkan seçildi.

Yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Uygar Gündeşli (Başkan)
Ömer Reyhanlıoğlu (Üye)
Cemre Cansu Ağaoğlu (Üye)
MEsut Arslab (Üye)
M. Altar Hançerli (Üye)

TÜM ENERJİMİZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Seçim sonrası açıklamalarda bulunan yeni İMO Kahramanmaraş Şube Başkanı Uygar Gündeşli, "Genel kurulumuza katılan, destek veren vermeyen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarımızın tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yönetim Kurulu’na seçilen meslektaşlarımı tebrik eder, yeni görevlerinde başarılar dilerim. Meslektaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmak için çok fazla çalışacağız. Mesleğini ve meslektaşlarını seven, her anlamda daha iyi şartlar sunabilmek için tüm enerjimiz ile çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Seçim sonrasında açıklamalarda bulunan Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Toptaş şu ifadeleri kullandı,"Bugün İnşaat Mühendisleri odamızdayız. İnşaat mühendisleri odamız için seçim günü, İnşaat Mühendisleri odamız başkanını belirliyor. Sivil toplum kuruluşlarımız Tabii ki çok önemli çok kıymetli özellikle Hem bir şehrin gelişimi, hem demokrasimizin gelişimi açısından hakikaten sivil toplum kuruluşlarımız çok önemli. İnşaat Mühendisleri odamızda yine sivil toplum kuruluşları içerisindeki en önemli STK'larımızdan bir tanesi. Özellikle 6 şubat depremleri sonrasında inşaat mühendisleri odasının, İnşaat Mühendisliği mesleğinin, İnşaat Mühendisliği biriminin ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu çok net bir şekilde görmüş olduk. Bugün de inşaat mühendisleri odası başkanımızı belirliyoruz. Tek liste halinde gidiliyor, tabii ki bu da burada özellikle birliğin ve beraberliğin olduğunu gösteriyor.

Arkadaşlarımıza tebrik ediyoruz, inşallah önümüzdeki dönem içerisinde Bizler de 12 Şubat Belediyesi olarak her zaman meslektaşlarımızla birlikte olacağız.
Yeni bir yapılaşma dönemi içerisindeyiz, özellikle bu yeni yapılaşma dönemi içerisinde Tabii ki meslektaşlarımızla devamında istişare içerisinde olacağız ve İnşallah yeni Kahramanmaraş'a hep birlikte bütün STK'larımızla birlikte inşa edeceğiz.

Ben tabii özellikle bugün 6 Şubat depremlerinde Ökkeş Başkanımız hakikaten çok özverili ve Gayretli bir çalışma sarf etti ben kendisine çok teşekkür ediyorum. Odamıza yapmış olduğu, Şehrimize yapmış olduğu hizmetlerden ötürü. Bugün Uygar başkanımız İnşallah görevi devralacak daha öncesinde de kendisi yönetimdeydi zaten onun da inşallah Şehrimize çok önemli katkılar sunacağını biliyorum. Yönetimdeki arkadaşlarımız da yine aynı şekilde ben Uygar başkanımıza ve yeni yönetim kurulu arkadaşlarımıza Hepsine de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Bskna1.Fw

Bskna2.Fw

Editör: Haber Merkezi