İktidar partisi, seçim startını verdi! İktidar, devletin imkânlarını kullanarak oy demeden, halktan oy istedi. İktidarın dar gelirli ailelere yönelik başlattığı programla 81 il ve ilçelerinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) personeli sahaya inerek, adeta AKP için oy istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını vatandaşlara ileten SYDV personelinin, ayrıca Erdoğan’ın mektubunu da vatandaşlara ilettiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı mektupta, “Hizmetlerimizin ve politikalarımızın geliştirilebilmesi için yine sizin ferasetinize, basiretinize ve işaretinize ihtiyacımız var” cümlesi ise dikkat çekti.

DEVLET PERSONELİ AKP İÇİN OY İSTİYOR!

İktidar partisi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koordinasyonunda Ulusal Hane Ziyaretleri Programı’nı hayata geçirdi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV)  çalışanlarının dar gelirli ailelerin hanelerini ziyaret etmesiyle gerçekleşen programda, tabiri caizse oy demeden, halktan AKP için oy isteniyor. Hane halkına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını ileten SYDV çalışanlarının, “Desteğin sürmesi için, desteğinizin devam etmesi gerekiyor. Ancak bu işler sizin desteğinizle olur” diyerek iktidar partisine oy istediği ifade ediliyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN SELAMI VE MEKTUBU İLETİLİYOR

Türkiye’nin 81 ili ve ilçelerinde gerçekleştirilen Ulusal Hane Ziyaretleri Programı’yla seçim startını veren iktidarın, devletin imkânlarını parti çalışmasında kullanması ise dikkat çekiyor. SYDV çalışanlarını kullanarak oy isteyen iktidarın, devletin hizmetlerini de parti hizmeti gibi sunduğu ifade ediliyor. Ayrıca vatandaşlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubu iletilirken, mektupta dikkat çeken ifadeler de yer alıyor.

İŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MEKTUBU

“Kıymetli kardeşim; ‘Aşkınan çalışan yorulmaz’ diyor ya ozan Muharrem Ertaş. 21 yıldır hizmet ve memleket aşkıyla çalışıyoruz. Daha güzel yarınlar, daha güçlü bir Türkiye için gece gündüz demeden, heyecanla, inançla çabalıyoruz. Sizlerin huzuru, mutluluğu, refahı ve güvenliği temel hedefimiz.

Bu hedefimize ulaşmak için 2002’den bu zamana kadar sizlerin isteklerini, ihtiyaçlarını,  önerilerini dinledik. Gözümüz, kulağımız, gönlümüz hep sizdeydi. Sizin mihmandarlığınızda hareket ettik. Allah’a hamdolsun sayenizde ‘halka rağmen halkçı’ olmadık. Hizmetlerimizin ve politikalarımızın geliştirilebilmesi için yine sizin ferasetinize, basiretinize ve işaretinize ihtiyacımız var.

Arz odaklı hizmet politikamız gereğince yeni bir çalışma daha başlatıyoruz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın koordinasyonunda Ulusal Hane Ziyaretleri Programı’nı hayata geçiriyoruz. Devletimizin şefkat eli olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızın çalışanları sizleri hanelerinizde ziyaret ederek bir bardak soğuk suyunuzu, bir demli çayınızı içecek. Kâh derdinizi dinleyecek, kâh sohbetinize eşlik edecek. Her türlü ihtiyacınızda sizlere uygun sosyal desteği sağlayacak ve ilgili kurumlara yönlendirecek.

Yapılacak bu ziyaret ile ihtiyaçlarınızı, dertlerinizi, sevinçlerinizi ……… Hanenize gelen arkadaşlarımızla paylaşarak toplumsal refahımızın güçlendirilmesine ve politikalarımızın geliştirilmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Size ve hanenizdeki tüm kardeşlerimize selamlarımı iletir, her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.

Hedefimiz hizmet, gücümüz millet!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan