Zeytin Dalı Harekatı'nda sıcak gelişme! 2 sözde Bakan kaçtı

Türk Silahlı Kuvvetleri Zeytin Dalı Harekatı'na tüm hızıyla devam ederken, terör örgütünün ilçede sözde savunma ve içişleri bakanlığını yapan 2 isim örgütten kaçtığı öğrenildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda sıcak gelişme! 2 sözde Bakan kaçtı

Zeytin Dalı Harekatı'nın sürdüğü Afrin'de, terör örgütünün ilçede sözde savunma ve içişleri bakanlığını yapan iki isim örgütten kaçmaya çalıştı.

SÖZDE ADALET BAKANI SAİD İSMET GUBAR AFRİN'İ TERK ETTİ
Örgütün kanton yapılanması altında işgal ettiği ilçede sözde adalet bakanı görevi yapan Said İsmet Gubar, Afrin'i terk etti.

Gubar, kaçtıktan sonra Beşşar Esed rejimin kontrolünde görünen ancak fiilen İran destekli silahlı grupların işgalinde bulunan Nubul'a geldi.

Terör örgütü, Gubar'ı geri almak için İran destekli gruplarla pazarlığa devam ediyor.

SÖZDE İÇİŞLERİ BAKANI HASAN BAYRAM DA KAÇTI
Afrin'den kaçan diğer elebaşı ise sözde içişleri bakanı Hasan Bayram oldu. Afrin'in rejim bölgesine bağlanan Ziyare kapısından çıkmaya çalışan Bayram, burada YPG/PKK unsurları tarafından alıkondu. Kaçma girişimi başarısız olan Bayram'ın yanında yüklü miktarda para götürmeye çalıştığı öğrenildi.

Öte yandan, Zeytin Dalı Harekatı'nda kıskaca giren örgütün, Kandil Dağı'ndaki tepe kadrolarından gelen çok sayıda elebaşı da ilçe merkezini terk etti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER