Telefonuna gelen mesajı okuyunca dağa kaçtı!

Hukuk bürosundan “Hapis cezası” mesajı alan çiftçi Ahmet Kaya, dağa kaçtı. Mağarada 15 gün kalan Kaya, teslim olmaya gittiğinde hapis cezası olmadığını öğrendi

Telefonuna gelen mesajı okuyunca dağa kaçtı!
banner150

Nevşehir'de çiftçilik yapan Ahmet Kaya'yı 25 kez arayan bir hukuk bürosunun görevlileri, elektrik borcu olduğunu ve ödemesi gerektiğini söyledi. Kaya ise "Benim elektrik aboneliğim yok, borcum da olmaz" dedi. Bunun üzerine hukuk bürosu, "Elektrik borcunuzu ödemediğiniz için mahkemece hakkınızda 3 ay hapis cezası verilmiştir" şeklinde mesaj gönderdi.

"BİRAZDAN GELİYORUM" DEYİP DAĞA KAÇTI

Mesajı okuyan Kaya, eşine "Birazdan geliyorum" deyip, hapse girme korkusuyla dağa çıktı. Dizi filmlerden öğrendiği şekilde teknik takibe takılmamak için de cep telefonunu kapatan Ahmet Kaya, dünyayla bağlantısını kesti. Mağarada zor şartlarda geçirdiği 15 günün ardından cesaretini toplayıp teslim olmaya karar veren Kaya, jandarma ve polise giderek teslim olmak istedi. Ancak "Hapis falan yok, seni korkutmuşlar" yanıtını aldı.

EŞİ BABA EVİNE YERLEŞTİ

Bu arada, terk edildiğini zanneden eşi, çocuklarıyla birlikte baba evine yerleşti. Yuvası dağılma noktasına gelen Kaya'nın eşi, akrabaların devreye girmesiyle evine döndü. Ahmet Kaya, "O mesajla hayatımdan 15 yıl gitti" dedi.

Kaynak: Sabah
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ah vah maraşlı
ah vah maraşlı - 2 yıl Önce

insanlarımız haksız yere acaip şekilde püsüğe döndürüldüler.höt desen kalpten gidecekler.mahkemesi olmayan yok.vatandaş vaz geçse devlet peşini bırakmıyor.bu nebiçim adalet.lanet olsun içimdeki insan sevgisine.murooodan.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.