Fıstık ezmesine boya kattılar

Kahramanmaraş'ta Akifoğlu markası ile Antep Fıstığı Ezmesi Üretimi yapan Ezmeci Gıda San. Tic. Ltd. Şti.'nin ürününde boya tespit edildiği açıklandı.

Fıstık ezmesine boya kattılar

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kahramanmaraş'ta Akifoğlu markası ile Antep Fıstığı Ezmesi Üretimi yapan Ezmeci Gıda San. Tic. Ltd. Şti.'nin ürününde boya tespit edildiğini açıkladı.

 

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tulum peyniri, kaymak, tereyağ, yoğurt, kuşbaşılı pide harcı, köfte, sucuk, bal, çikolata, enerji içeceği ve zeytinyağı taklidi satan işletmeleri açıkladı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tulum peyniri, kaymak, tereyağ, yoğurt, kuşbaşılı pide harcı, köfte, sucuk, bal, çikolata, enerji içeceği ve zeytinyağının aralarında bulunduğu ürünlerin üretiminde taklit ve tağşiş yapan işletmeler ve ürünlerini açıkladı.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, ocak ayı sonu itibarıyla gerçekleştirilen 45 bin denetim sonucu 79 parti üründe taklit-tağşiş yapıldığı, 16 parti üründe ise ilaç etken maddesi bulunduğu tespit edildi. Taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları, Bakanlığın internet sitesinde açıklandı.

 

TAKLİT VE TAĞŞİŞ YAPTIĞI BELİRLENEN GIDA İŞLETMELERİ İÇİN TIKLAYIN

 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.