Bakan Kurum'dan açıklama geldi: Afet bölgesinde olması gereken bütün kararlar alındı

Afet bölgesinde olması gereken bütün kararların alındığını belirten Bakan Kurum, "Bütün Elazığ'da çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde hasar tespit çalışması bittiği zaman vatandaşlarımız hak sahibi olacaklar. Afet bölgesinde alınması gereken her türlü karar alınmış durumdadır" açıklamasını yaptı.

Bakan Kurum'dan açıklama geldi: Afet bölgesinde olması gereken bütün kararlar alındı
banner150

Ağır ve orta hasarlı binalara girilmemesinin uyarısını yapan Kurum, 10-15 gün içinde konteyner kentlerin kurulacağını açıkladı.

Kira artışı ile ilgili soruya cevap veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum:"Kiralara ilişkin, valiliğimiz nezdinde başsavcılığımız araştırmasını yapıyor. Tespit edilmesi durumunda gerekli hukuku girişimi yapacaklar. Bütün Elazığ'da olmadığını düşünüyorum" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "10-15 gün içinde etaplar halinde konteyner kentler kurulacak. Elimizde konteynerimiz, çadırımız ve gıda ihtiyacımız var" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.