Maaşları eksik yatan işçiler intihar girişiminde bulundu

Yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Erzurum'da maaşları eksik yatan işçiler alacaklarını tam alamayınca intihar binanın çatısında intihar girişiminde bulundu.

Maaşları eksik yatan işçiler intihar girişiminde bulundu

Erzurum’da inşaatı devam eden 750 kişilik bir öğrenci yurdunda çalışan 67 işçi, Kurban Bayramı için memleketlerine gitmeden önce inşaatın yüklenici firmasından 1 aylık maaşlarının yatırmalarını istedi.

15 GÜNLÜK PARA VERİLİNCE İNTİHARA KALKIŞTILAR
İnşaat şirketinin 1 aylık değil de 15 günlük maaşlarını yatırdığını gören işçiler, inşaatın çatısına çıkarak intihar etmek istedi. Memleketine bayrama gidemedikleri ve çocuklarına bayramlık alamadıkları için sinirli olan işçiler, paralarının tamamı yatana kadar inmeyeceklerini söyledi.

EK ÜCRETLERİNİ ALAMADILAR
Bu sırada inşaatın altında sinir krizi geçiren işçileri ise polis, güçlükle sakinleştirdi. İşçilerin kalfalığını yapan Nurettin Güneş, Ramazan Bayramı'ndan beri mesai paralarının yatmadığını ifade ederek, “Ramazan Bayramı'ndan beri para alamıyoruz. Burada insanlar asgari ücretle çalışmıyorlar. Herkesin mesaisi var. Biraz daha fazla para almak için çalışıyorlar. Buradaki 67 kişi, kaç aydır para alamıyor. Kimse çocuğuna para gönderemiyor. Kurban alamadı. Sabah ben firmayı aradım, paramızı yatırın dedim. Öğlene kadar yatıracağız dediler. Yatırdıkları parayla bizim çalıştığımızın arasında dağlar kadar fark var. Şu anda 6 kişi, çatı üzerinde intihar etmek istiyor. 2'si çatıya çıkarken durduruldu.” dedi.

Polisin uzun uğraşları sonucunda işçiler, intihardan vazgeçti.

Kaynak: DHA/İHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.