Koronavirüs maskesi fiyatları uçmuştu! Bakan Pekcan'dan açıklama...

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan coronavirüsü maskelerine ilişkin son dakika açıklaması geldi. Virüs maskelerine fahiş zam yapılınca bakanlık devreye girdi, 8 firma topun ağzında.

Koronavirüs maskesi fiyatları uçmuştu! Bakan Pekcan'dan açıklama...
banner150

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs (Covid -19) sonrası maske fiyatlarındaki artışla ilgili açıklamalarda bulundu.

''TOPLAM 8 FİRMAYLA İLGİLİ ŞİKAYET GELDİ''
Pekcan'ın açıklamalar şu şekilde; ''Toplam 8 firmayla ilgili şikayet geldi. Reklam Kurulu toplantısı 10 Mart'taydı, onu maskeden dolayı 3'üne çektik. Vatandaşlarımız maskede fahiş fiyat şikayetlerini Alo 175'e başvurarak ya da 'Haksız Fiyat Artışı' mobil uygulamasından ulaştırabilir." 

N95 MASKESİ FİYATLARI
Corona virüs için önerilen cerrahi maske olarak bilinen N95 maskeleri. Bu maskeleri sağlık çalışanları kullanıyor. Piyasada bir ay öncesine kadar makul fiyatlara satılan maskelerin fiyatları, virüs Türkiye'ye yaklaştıkça katlanarak arttı. Öyle ki yüzde 1487 oranında zamlanan maskeler var. 

FİYATLAR FIRLADI
N95 maskeleri cerrahi maske olarak biliniyor. Bu maskelerin piyasadaki satış fiyatı 25 ile 500 lira arasında değişiyordu. Son günlerde fiyatlar fırladı ve piyasada 2 bin lira gibi çılgın rakamlar dolaşıyor. 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.