Dikkat! Sokağa çıkma izin belgesi için son gün yarın!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 3 haftalık tam kapanmada, işi gereği İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan tam kapanma genelgesindeki "muafiyet" listesinde yer alan çalışanlar için e-Devlet'ten "izin belgesi" almak için yarın son gün. Ancak sistem hala yoğunluktan dolayı çalışmıyor...

Dikkat! Sokağa çıkma izin belgesi için son gün yarın!

İçişleri Bakanlığı, dün akşam itibariyle başlayan tam kapanma ile birlikte, işi gereği sokağa çıkma yasağı izni almak isteyen çalışanların e-Devlet üzerinden alınacak "muafiyet belgesi" alması gerektiğini açıklamıştı.

İçişleri Bakanlığı tam kapanmanın başlamasına sadece satler kala aldığı bu kararla bir çalışanlar e-Devlet'e akın etti. Bakanlığın Twitter hesabından dün akşam yapılan açıklamada, çalışma izni belgesinin e-Devlet üzerinden alınabilmesi için bütün hazırlıkların tamamlandığı belirtildi.  Ancak o an itibaren bir türlü e-Devlet'teki İçişleri Bakanlığı e-başvuru ekranı açılmadı.

Muafiyet belgesi almak isteyen çok sayıda kişi "Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir…" uyarısıyla karşılaştı.

İçişleri Bakanlığı aslında bu sorunun yaşanacağını öngörmüştü ve yayınladığı son duyuruda "Başvuruda bulunacak çalışanın e-başvuru sistemini kullanımında oluşabilecek problemler, sistemsel yoğunluk, erişim hatası gibi geçici durumlar nedeniyle zamanında görev belgesi alınamaması durumunda bir defaya mahsus olmak ve en fazla üç gün için geçerli olmak kaydıyla Ek-1’de örneği sunulan görev belgesi formu manuel olarak doldurularak çalışan ve işyeri/firma yetkilisi tarafından imzalanmak suretiyle düzenlenebilecek." ifadelerini kullanmıştı.

Ancak dikkat! Bu "manuel form", "bir defaya mahsus ve en fazla 3 gün için geçerli" olacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.