banner232

Çiftçi yırtık ayakkabısıyla hükümete veryansın etti

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Aksaray'da, doğal afet nedeniyle mağdur olan çiftçilerle buluştu. Barut, sosyal medya hesabından, isyan eden bir çiftçinin videosunu paylaştı.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut ile Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Aksaray’a ziyarete gitti. CHP milletvekilleri önce kuraklık sonra dolu mağduru olan çiftçilerle buluştu.

Barut, sosyal medya hesabından lastik ayakkabıyla isyan eden Aksaraylı çiftçinin videosunu "Ayağındaki lastik ayakkabıyla isyan eden Aksaraylı çiftçimizi bu hale getirenler utansın." diyerek duyurdu.

"ÇİFTÇİ ÇOK PERİŞAN"
Giydiği lastik ayakkabısının teki yırtıldığını ve sadece bir tekini sipariş verdiğini belirten çiftçi, “Maliyetler arttı, mazot ve gübre fiyatları çok arttı. Ayakkabım eskidi, Konya’da bir arkadaşı aradım, ‘Bana bir Ermenek lastiği gönder, yalnız sağ teki olsun’ dedim. ‘Ya lastik değişir mi?’ dedi. Arabanın ki değişiyor da, çiftçinin ki niye değişmeyecek? Allah razı olsun, Tayyip Erdoğan çiftçiyi bu vaziyete getirdi. Biz bunu bulamayız herhalde, dedemin çarığını arayacağız. Dedem çarık ile gezermiş. Biz bu sene ekin de ekemeyiz. Çiftçi ekmezse hepimiz aç kalırız. Çiftçi çok perişan.” İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.