Bakan Koca'dan flaş koronavirüs açıklaması: Hastalık belirtisi yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'den gelen 42 yolcuyla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Bugüne kadar korona virüs tanısı olan hastamız olmadı. 6 yaşındaki Çinli vatandaşın da bugün çıkan sonucu negatif oldu." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca'dan flaş koronavirüs açıklaması: Hastalık belirtisi yok
banner150

Bakan Koca'nın açıklamalarının satır başları:

Özellikle bu yolculuk sürecinde maske dahil alınması gereken tüm tedbirler alınarak getirildi. İrfan hocamız ile telefonda görüşme yaptım. Yolcularımızın hiçbirinde hastalık belirtisi yok. Görüştüğüm pilot da uçuş süresince hiçbir sorun yaşanmadığını ifade ettiler. Hasta kabulü yapmayan sadece bu yolcularımızın kullanacağı bir hastane organize ettik.

Olaya ciddiyetle yaklaştığımızın altını çizmek istiyorum. Bugüne kadar korona virüs tanısı olan hastamız olmadı. 6 yaşındaki Çinli vatandaşın da bugün çıkan sonucu negatif oldu. Onu da buradan ifade etmek istiyorum ve bu süreci özellikle üniversitelerimizde yetkin olduğunu bildiğimiz akademisyenlerimizden oluşan geniş bir bilim kurulu oluşturduk. Bilim kurulu her gün bir araya gelerek alınması gereken tedbirleri alarak bu süreci götürmeye çalışıyoruz. Bu süreci kamuoyu ile paylaşamaya devam edeceğiz. Ambulanslarla hastaneye sevki yapılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.