Dün kırmızı plakalı sayın sözde ağabeyimizi yazmıştık. Neler yaptığını? Neler yapmaya çalıştığını? Neleri kendi isteği doğrultusunda yapmak istediğini...

Bugün yazdığımız konularımızı biraz daha derinlerden anlatacağız. Hani derler ya izahı olmayan şeyin mizahı olur diye.

▪️▪️▪️

Dünkü köşe yazımda Anadolu’nun yiğit memleketi Kars’tan ve CHP Milletvekili  İnan Akgün Alp’tan bahsetmiştim. Hikaye kısaca şöyle, devlet kurumlarına işçi alınırken yeni getirilen mülakat olayını anlatıyor. Kars Kafkas Üniversitesine alınacak 4 çoban için sorulan soruları TBMM çatısına taşıyıp AK Parti Milletvekillerine, ‘Bu soruları bilirseniz Kars’ta çoban oluyorsunuz’ demişti. İzlemeyenler Youtube’den açabilirler. Peki biz bu konuyu niye buraya taşıdık. Kars nere! Kahramanmaraş nere! Şimdi anlatıyorum!!!

▪️▪️▪️

Vekilimiz İnan Alp bey hararetle mülakat konularının yanlış olduğunu anlatırken TBMM’de AK Parti sıralarından uğultular gelmesi üzerine, tarihe geçen sözleri söylemişti; ‘işte bu sistemle bu milletvekili (mülakat) Kars’a gelse çoban bile olamaz’ diyor. Sonrasında mülakat sorularını anlatırken ‘Parayı hepiniz bilirsiniz, bu kadar pudra şekerci nerden çıktı’ demişti. 

Pudra şekerini bilmem de bu kadar halktan kopuk bir vekil sistemi hangi ara şehrin başına bela olmuştu, kısacası biz de bilmiyoruz...

▪️▪️▪️

Kahramanmaraş’ın ağabeyi oldum ben, bakanım ben diyen bu zaatlar nerden çıktı? Yani çıktıkları mesele değil, şehri resmen siyasi depreme maruz bıraktılar. Aralarındaki güç çekişmeleri, aralarındaki bencillik hırsı, şehri adeta yatırım almamaya yönlendirdi. Şehir adeta şuncu buncu diye ayrıldı. Siyasi kadroların hepsi şuncu ise kazanıyor, buncu ise kaybediyor gibi oldu. Göz göre göre Kahramanmaraş’ı parsellediler.

▪️▪️▪️

Biz hep dedik ağalar şehre yatırım yapın, biz yazınca kötü olduk. Yani Sayın Cumhurbaşkanımızın bir geleneği vardır. Çok şükür bizde yakinen gördük. AK Partili yol arkadaşlarını bir yerlere getirip görevine orda noktayı  koydurtuyor. Şükür ki bu belanın bir çoğundan öyle kurtulduk. Darısı yeni dönem vekillere.

▪️▪️▪️

Niye yeni vekillere böyle dedim, seçildikten sonra Bakanlar ile poz vermekten başka birşey yapanı gören varsa bana hatırlatsın, hatırlatsın ki bizde şehrimiz yatırım aldı diyelim. Hiçbir ilimizi küçümsemem ama Kars milletvekili çıkıp gözlerinin içine baka baka haklı konuşurken kimse çıkıpta birşey diyemedi. Çünkü doğruydu. Çürümüşlük kısacası her ilde aynı, ama Kahramanmaraş’ta daha fazla. Siz şehre yatırımı getirin, biz size baba diyelim. Siz şehre yatırımı getirin, biz size süper baba diyelim. Siz şehre yatırımı getirin, biz size ultra baba diyelim. Ama yok!!! İlla en güçlü olup millete zulm edeceksiniz, illa en güçlü olup tek adam olacaksınız. Zaten bu gidişle tek adam olacaksınız. Çevrenizdeki herkes eski bakan diye size saygı duyacak. İnsanlık namına değil yani.

▪️▪️▪️

2016 yılından bu yana biz sizlerden hep ben daha güçlü olmam gerekiyor tartışmasını duyduk. Birisi geldi dizayn operasyonu, öbürü geliyor dizayn operasyonu, yıkım prensi geliyor dizayn operasyonu. Sayın vekiller, sayın sözde ağabeyler madem Kahramanmaraş’ta her gelen birilerini dizayn edecek, şehri taşıyalım Antep’e bağlanalım onlar zaten bu güzellikleri hak ediyor.

▪️▪️▪️

Yeri gelmişken hep kıyaslanmaya mahkum olacağımız ama içten içe de ne yapsalar; ‘Helal olsun kardeşim adamlar yapıyor dediğimiz’ Gaziantep ile ilgili birşeyler yazmak istiyorum...

Şimdi bizim sözde ağabeyler tartışırken, Gaziantep'te (AK Parti) erimesine rağmen bile hala Gaziantep için çalışan sözde değil özde ağabeylerden örnek vereceğiz.

Bakanlık yapmanın verdiği birikim ile Sayın Fatma Şahin 250 bin kişinin ortalama çalıştığı OSB (Dülük) tünelini hayata geçiriyor. Bu tünel şehrin içinde sayılır, D400 karayolunu bypass edecek. Yani mega proje sayılır.

Hazır konu Fatma Şahin’den açılmışken, bir ara bizim yıkım prensi çiceği burnunda genel sekreter ile onun da karşılaştırmasını yazacağım yakın zamanda.

▪️▪️▪️

Neyse konuya dönecek olursak, mega projeler Gaziantep’te yükseliyor. İşte bizdeki mikro milliyetçilere duyurulur, bakın makro milliyetçilik nasıl oluyor.

Şimdi ben Gaziantep’i yazdım ya, şehrimdeki eleştiri bulutunu dağıtmadan devam edeyim. Peki bizim çok güçlü 5’li vekil ne yapıyor.

Ne mi yapıyor?

Bakanlıklarda boş beleş poz vermeye gelince veriyor.

Bakanlıkların kapısını aşındırıyor ama hizmet gelmiyor.

Hülasa bal yapmaz arı gibi onu yaptık, bunu yaptık diyorlar. Ben yaptığı birşeyi görsem vallahi yazacağım.

▪️▪️▪️

Bak şimdi çalışma nasıl mı olur? Mesela Antep milletvekilleri özellikle CHP, bir kısmı Suriyeli sığınmacıları, bir kısmı hükümetin yaptığı zamları, bir kısmı da şehrin içsel sorunlarını dile getiriyor. Bizde ise oraya gittik, yapacağız, edeceğiz, bak yaparsak biz yaparız, ama meşhur dolandırıcı sülün Osman misali hep bir bize boğaz köprüsünü satma havaları var.

▪️▪️▪️

Şimdi yukarıdan bu yana CHP yazınca kesinlikle yanlış anlamayın, ben şehrime yatırım gelsin istiyorum. Yoksa benim partizanlığım yoktur. Tek partim şehrim. Dedik ya Gaziantep vekilleri harıl harıl mülakat veriyor. Harıl harıl şehre birşeyler kazandırıyor. Bizimkiler ne yapıyor. Bizimkiler öncelikle tanıtılma telaşı ile uğraşıyorlar. Niyeyse seçilen vekilleri bizim halk tanımıyor. Bizde tanımıyoruz ya gerçi neyse!!! Böyle böyle tanıyoruz işte. Vekillerimizin hepsi (AK Parti) rektefiyeye giren TOFAŞ gibi hep övülmeye ihtiyaç duyuyor. Bir bakıyorsunuz 7 dil biliyor, bir bakıyorsunuz Maraş Güngörüyor. Bir bakıyorsunuz bareti yeleği giyen soluğu Göksun tünellerinde alıyor. Bir bakıyorsunuz Kuzey ilçelerde çarşı geziyorlar ama kimse takmıyor. Şimdi biz size yol gösterelim ama şimdi siz kibrinizden bizi de dinlemezsiniz. Ama yine de diyelim...

▪️▪️▪️

Aranızda iş bölümü vardır mutlaka. Her dönem buraya kadın vekil kontenjanı vermeyin mesela. Çünkü iş yapamıyorlar ve sizin parti teşkilatını hallaç pamuğu gibi karıştırıyorlar. Hatırlasınız dönemin bir kadın vekili; ‘7 Güzel Adam’ dizisini bize kazandırarak kasasını doldurmuştu. Bir kadın vekilimizde, şehri yalan rüzgarı gibi saran bir güvenlikçi ablamızın isminin duyulmasını sağlamıştı. Hiç perde önünde olmadılar ama perde arkasından kapalı gişe oynadılar. Maşallah!!!

▪️▪️▪️

Bir Antep bir Maraş bir Kars şehri deyince kafanız karıştı. Değerli okurlarımız karışmasın kafanız tekrar Antep’e dönelim sonra bizim ağabeylerimiz tekrar yazarız.

Bakın Antep’e, CHP’li Melih Meriç Sığınmacılar meselesi ile Hasan Öztürkmen çeşitli konular ile (Sinan Oğan ile ilgili konuları devletimiz bilir) Şahinbey CHP Parti sözcüsü Hasan Şencan, iç siyaseti yani şehir siyasetini, yapılması gerekenleri, bunca zaman yapılmayan şeylerin niye yapılmadığını anlatıyor. Baya organizeler yani. Organize deyince bizimkiler gibi değil yahu. Şehirleri için kenetlenmişler...

▪️▪️▪️

Sizin siyasetinizin getirdiği ceketi koysa kazanır mantığı varya hah, siz bildiniz onu değil mi? Artık o bu şehirde yemiyor. Ekose ceket devri bitti. Hani Kurtuluş savaşından çıktığımız dönemde bize şehir olarak soruyorlar ne istiyorsunuz diye bizde diyoruz ya halk olarak; ‘Kaleye top isteriz’ halk o halk değil. Artık şehrini yatırım istiyor.

Şehrin artık Trabzon Caddesinden ibaret olmamasını istiyor. Şehrin artık gelişmesini istiyor. Size biyat eden değil, sizi de arkasına alarak sizle birlikte güçlü yöneticiler istiyor. Maşallahınız var siz de, halkımız zaten birşey istemez deyip kendi na hesabınıza çalıştınız. Birşey istemez bu halk deyip siz aldınız. Neyi mi? Şehrin geleceğini, şehrin enerjisini, şehrin halis niyetini. Şimdi siz bunları yapınca halk ne yaptı? Cezayı kesti kalesi olduğu Kahramanmaraş’ta AK Parti azınlığa düştü. Peki niye? Gururunuz okşansın diye halkın üstünde ittifak kurmadığı birilerini getirince cezayı kesti. Yıkım prensi kalsın diye uğraştınız, noldu az daha Büyükşehir'i kayıp ediyordunuz.

▪️▪️▪️

Benim dediğim olsun diyeceğinize, halkın dediği olur deyin. Halk ağalar sizin temsil ettiğiniz halk. Bu halk size orda burada güç savaştırın diye oy vermiyor. Madem güçlüsünüz yapın hizmeti. Bak depremde bile yıkımın fazla olduğu yer olan Kahramanmaraş’a değil Gaziantep’e çok TOKİ yapıldı. Sizde daha İL Başkanı benden olsun, kapıcı benden olsun diye birbirinizi yiyorsunuz. Koyun Cihat Sezal’ı, Sayın Cumhurbaşkanımız ile de arası iyi. Bir şikayet olduğu zaman ilk elden götürür. Yok ama o sizin sözünüzü dinlemez değil mi? Birşey olduğu zaman emredersiniz sayın Bakanım demez değil mi? Itiraz eder. Sizinde popülüteriniz sarsılır.

▪️▪️▪️

Buradan kibirli ailesine (Sayın kırmızı plakalıya) bazı tavsiyeler verelim. Hep eleştirmek olmaz, belki ne yapacaklarını bilmiyorlardır.

Bu yazıdan sonra onları da öğrenirler;

Size seçimi kaybettiren Necati Okay’a dokunmayın diyen milletvekiliniz, onu partiden acilen uzaklaştırın...

Size seçimi kaybettiren, değil Maraş Elbistan Yıkılsa Mehmet Gürbüz ile çalışmam diyen milletvekiliniz. Hani 20 sene öncede Elbistan’da söylentilere göre bir araba parasına seçimi başka partilinin kazanması için çalışan vekiliniz onu da bir zahmet uzaklaştırın...

Size seçimi kaybettiren gittiği yerde dut yemiş bülbül gibi konuşamayan, yerli danışmanına rağmen yine de reaksiyon veremeyen milletvekili ablamız. Hah bu ablamızı da acilen uzaklaştırın. Maraş’ımıza yeni bir dizi projesi ile gelmesin sonra. Çekilecek güzellikler kalmadı. Bildiğim kadarı ile 8 güzel adamda yok şehrimizde.

Size seçimi kaybettiren sosyal medyada teopolitik diye nick name takan, kendi PR’ını oluşturan milletvekiliniz. Bir zahmet bu vekilinizi de TRT Genel Müdürü yapın...

Size seçimi kaybettiren A8 araca binip korumaların önden programa giderek milleti canından bezdiren uygulamaları yapan eski bakanımızı yeni vekilimizi de tekrar bakanlığa gönderip yeni vekiller ile yola devam edin...

Konu şehrim olunca çok içleniyorum. Nasıl iç çekmeyeyim. Şehrime yatırım gelsinde bende mutlu olayım artık. Kalın sağlıcakla.

▪️▪️▪️

NOT: Diğer köşe yazımda şehrin yeniden yükselen partisi olan ve içlerinde Bolivya Darbesi gibi darbe yapmaya çalışan ve sonra da sessizce uzaklaşan bir trol ordu generali var. Bilenler bilir, bilmeyenlerde yeni köşe yazımı beklesin...

Editör: Haber Merkezi