Forvette son aday Moussa Marega. Geçen sezon da Sarı-Lacivertliler’in gündemine giren ancak Al-Hilal’e transfer olan 31 yaşındaki golcü için Fenerbahçe’nin fiyat araştırması yaptığı öne sürüldü.

Transfer dönemi boyunca adı Fenerbahçe ile anılan onlarca forvete bir yenisi daha eklendi: Moussa Marega... Malili oyuncu geçen sezon da gündeme gelmiş ancak Suudi Arabistan takımlarından Al-Hilal’e imza atmıştı. 31 yaşındaki forvet, 2015-2021 yılları arasında Maritimo, Guimaraes ve Porto olmak üzere Portekiz Ligi’nde forma giydi.

Fenerbahçe'de 65 milyon TL'lik zarar! Günlük maliyetleri tam 178 bin TL Fenerbahçe'de 65 milyon TL'lik zarar! Günlük maliyetleri tam 178 bin TL

Marega, Jorge Jesus’un çok yakından tanıdığı bir isim. Deneyimli teknik adamın, listedeki diğer oyuncularla anlaşma sağlanamaması halinde Malili forvetin transfer edilebileceği yönünde yönetime fikir sunduğu öğrenildi.

1-239

İndirim yapması şart

Fenerbahçe’nin de bunun üzerine Moussa Marega’nın maliyeti için araştırma yapmaya başladığı belirtildi. Başarılı oyuncunun takımında mutsuz olduğu ve Avrupa’ya dönmek istediği iddia edildi. Ancak Marega, Suudi Arabistan’da bonuslarla birlikte senelik 6 milyon Euro’dan fazla kazanıyor ve 2 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor. 31 yaşındaki oyuncunun transfer edilebilmesi için maaşında ciddi oranda indirime gitmesi gerekecek.