Lojmanlar satışa çıkıyor: Resmi Gazete’de satışa ilişkin bilgiler yayımlandı

Milyonlarca vatandaşın beklediği lojman satışı hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı mevzuata uyan lojmanların satışı için harekete geçti. Bakanlık Resmi Gazete’de satışa ilişkin bilgileri paylaştı.

Lojmanlar satışa çıkıyor: Resmi Gazete’de satışa ilişkin bilgiler yayımlandı
banner150

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Tebliği üzerinde yaptığı değişiklik ile önemli bir adım atmış oldu. 

Yapılan değişiklik ile kamu lojman satışı için ilgili kanun teklifleri;

MADDE 4 – (1) Kurumların mülkiyetinde veya tasarrufunda bulunan görev, sıra ve hizmet tahsisli kamu konutlarından kat mülkiyeti veya kat irtifakı kurulanlar satışa konu edilebilir.

(2) Kat mülkiyeti veya kat irtifakı kurulması mümkün bulunan kamu konutları kat mülkiyeti veya kat irtifakı kurulduktan sonra satışa konu edilebilir.

(3) Kat mülkiyeti veya kat irtifakı kurulan kamu konutları bağımsız bölümler halinde satışa konu edilir. Üzerinde kat mülkiyeti veya kat irtifakı kurulmamış kamu konutu bulunan taşınmazlar ise üzerindeki yapılarla birlikte bir bütün olarak satışa konu edilebilir" şeklinde değiştirildi. 

LOJMAN SATIŞLARINDA SON DURUM NEDİR?
Hatırlanacağı üzere ilk kamu lojman satışı konusu birinci 100 günlük eylem planı ile gündeme gelmiş, ilk olarak 5000 lojman satışı için karar alınacağı ardından kadameli olarak envanter çalışması yapılarak acil ihtiyaç olmayan tüm lojmanların satılacağı duyurulmuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.