İşte merakla beklenen haber geldi! YKS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı oturumları TYT, AYT ve YDT'nin sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM'nin sitesinde yayımlandı.

İşte merakla beklenen haber geldi! YKS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı oturumları TYT, AYT ve YDT'nin soru kitapçıkları ile cevap anahtarları ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.

2019-YKS (TYT, AYT ve YDT) Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları

BİR SORU İPTAL EDİLDİ!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca  (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) matematik testindeki 7. sorunun  iptal edilerek değerlendirme dışı bırakıldığı bildirildi.  ÖSYM Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Yükseköğretim Kurumları  Sınavı Oturumları Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları'nın ÖSYM'nin  internet sayfasında yayımlandığı kaydedildi.  Açıklamada, dün yapılan YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile  bugün gerçekleştirilen YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3.  Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına ÖSYM'nin  internet sayfasından ulaşılabileceği belirtildi. Açıklamada, TYT Soru Kitapçığı'ndaki matematik testinin 7. sorusunun  iptal edilerek değerlendirme dışı bırakılmasına karar verildiği bildirildi. Bu kapsamda, geçerli olan soruların puan değerleri yeniden saptanarak  puanlama yapılacak.

YKS SORU KİTAPÇIĞI  VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYIN 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 00:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.