Dulkadiroğlu ilçesinin önemli sorunlarına odaklanan Belediye Başkan Adayı Mehmet Akpınar, yaptığı açıklamada, öncelikli hedeflerini ve belediye başkanlığı sürecinde izleyeceği stratejiyi kamuoyuyla paylaştı.

Akpınar, Kanal Maraş mikrofonuna yaptığı açıklamalarda özetle şunları söyledi:

"Yeraltı Çarşısı'nda esnaf arkadaşlarımızı ziyaret için yola çıktık. İlçe teşkilatımız ve il teşkilatımızla beraber Refah Partisi olarak halkımızın sorunlarını dinlemeye devam ediyoruz. Öncelikli olarak bugün şehit olan askerlerimize rahmet diliyorum ve 6 Şubat'ta depremde hayatını kaybeden Kahramanmaraşlı ve ülkemizdeki bütün vatandaşlarımıza Rabbimizden rahmet diliyorum"

"DANIŞMA KURULU OLUŞTARACAĞIZ"

Akpınar, ilçede yaşanan sorunlara çözüm üretebilmek adına esnafın katılımını sağlamak amacıyla 'Danışma Kurulu' oluşturacaklarını ifade etti. Bu kurulun, esnaflar, mimarlar, teknik uzmanlar, kadınlar, kanaat önderleri ve gazetecilerle bir araya gelerek çözüm odaklı kararlar alacağını belirtti.

'BAŞKAN BENİMLE' PROJESİ

"Her hafta icracı müdürlerimizle birlikte bir mahalleye konuk olacağız. 'Başkan Benimle' projesi ile o mahallenin sorunlarını yerinde dinleyip çözümler üreteceğiz."

DULKADİROĞLU'NDA KENTSEL DÖNÜŞÜM

Dulkadiroğlu'nun yeniden ayağa kalkması için kentsel dönüşüm projelerine vurgu yapan Akpınar, "Eski Sanayiden Sakarya Mahallesi'ne kadar yerinde kentsel dönüşümü bir an önce gerçekleştirerek geniş sokakları, geniş meydanları, geniş caddeleri olan bir şehir planlıyoruz."

5 YILDA 50 BİN KONUT

Ayrıca, Doğukent'ten başlayarak Çağlayancerit yoluna kadar yeni bir çift şerit yol sistemiyle ve yol üzerinde 1100'lük-1200'lük rakıma kadar 5 yılda 50 bin konut projesini planladıklarını ifade eden Akpınar, hayvancılık, bahçecilik, tarım kooperatifleri gibi çeşitli projelerle ilçenin kalkınmasını hedeflediklerini belirtti.

Akpınar, açıklamalarını "Öncelikli olarak hemşehrilerimize başsağlığı diliyorum ve kalanlarımıza sağlık ve afiyet diliyorum teşekkür ediyorum." sözleriyle tamamladı.