Suudi ekibi Al Nassr'a transfer olan ve bu kararıyla gündeme bomba gibi düşen Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'nun bu tercihi bomba gibi düşerken konuşulmaya devam ediyor.

37 yaşındaki yıldız oyuncunun yıllık 75 milyon euro bonservis bedeli ile transfer olurken, yapılan işbirlikleri ve sponsorların yardımıyla yılda 200 milyon euro gibi astronomik bir rakam kazanması bekleniyor.

LİSANSI ÇIKARILAMIYOR 

Öte yandan bu transfer resmi olarak açıklanmış olsa da Portekizli yıldız halen resmi olarak Al Nassr kulübünün oyuncu değil çünkü lisansı çıkarılamıyor.

"BOŞ YER YOK" 

Yabancı kontenjanı dolu olan Al Nassr kulübünde bir oyuncunun takımdan gönderilerek yer açılması beklenirken, konuyla alakalı konuşan bir kulüp yetkilisi "Al Nassr, Ronaldo için henüz lisans çıkaramadı. Çünkü yabancı bir oyuncu için boş yer yok. Yabancı oyunculardan birinin satışıyla ilgili müzakereler sürüyor. Henüz son aşamaya girilmedi" ifadelerini kullanmıştı.

GÖZÜ KULAĞI KONYASPOR'DA 

Bu ismin ise gözden çıkarılan isimlerden birisi olan Özbek oyuncu Jaloliddin Masharipov. 29 yaşındaki oyuncunun takımdan gönderilmesi beklenirken, bu oyuncu için Suudi kulübüyle görüşme halinde olan takımlardan biri de Konyaspor.

Masharipov-konyaspor

ANLAŞMA SAĞLANIRSA... 

İki taraf arasında anlaşma sağlanması halinde Masharipov Konyaspor'un yolunu tutarken, Ronaldo'nun lisansı çıkarılabilecek.