Batı Avustralya'nın Calgary şehrinde yaşayan 27 yaşındaki Tyler Mahoney isimli genç bir kadın, ailesini ziyaret amacıyla geldiği sırada inanılmaz bir keşfe imza attı. Tyler Mahoney, erkek kardeşi Reece ile birlikte 15 yıl önce oynadıkları tarlayı ziyaret ettiğinde hayatını değiştirecek bir keşif yaptı: 100.000 sterlin değerinde (yaklaşık 3 milyon 397 bin TL) altın buldu.

Tyler Mahoney, erkek kardeşiyle çocukluklarında vakit geçirdiği bu tarlayı yıllar sonra tekrar ziyaret ettiğinde oldukça ilginç bir keşifle karşılaştı. Hayatını kökten değiştiren bu anı şöyle anlattı: "Kardeşimle birlikte çocukken sık sık bu tarlada vakit geçirirdik. Ancak yaklaşık 15 yıldır o bölgeye gitmemiştim. Bir gün bir altın külçesi buldum ve hayatım sonsuza dek değişti."

Altının kaynağını bulabilmek için derinlemesine bir araştırma yaptıklarını belirten Mahoney, "Altının kaynağına yakın olduğumuzu biliyorduk ve bu konuda araştırma yapmaya karar verdik. Yapılan tek bir kazıda yaklaşık 100.000 sterlin değerinde altın bulduk. Gerçekten büyülü bir an yaşadık" şeklinde konuştu.

Editör: Sevilay Ersavaş