2004-2007 tarihleri arasında Show TV ekranlarının fenomen dizisi Cennet Mahallesi'nin yeni sezonu dört gözle bekleniyordu. Birbirinden önemli isimleri kadrosuna dahil ederek şampiyonlar ligini andıran bir ekiple yeni sezonun yine en iddialı dizilerinden biri olması beklenen Cennet Mahallesi'nin, yeni sezona bir türlü başlayamaması seyircilerin sabrını taşırmıştı. Yeni kadrosuyla bu sezonun tozunu attırmasına kesin gözüyle bakılan dizide bir problem olduğu aşikardı ancak bu konuda net bir bilgiye ulaşmak mümkün olmamıştı. 

Bilindiği gibi kamuoyunda Akasya Durağı ve Cennet Mahallesi dizilerinin sürekli yeniden başlayacağı iddiası her zaman gündem olmuştu. 2017 yılında iki diziyi birleştirerek Dostlar Mahallesi adlı dizi Kanal D'de yayınlanmış ve 3 bölümün ardından final kararı almıştı. 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından bomba gibi iddialar arka arkaya geldi.

2017 yılında Cennet Mahallesi ve Akasya Durağı karışımı dizi ile ilgili yaşanan problemler diziyi bitirme noktasına geldi. Bunca emek ve yapılan onca transferin böyle heba olması, dizi hayranlarını hem üzdü hemde kızdırdı.

Cennet Mahallesi dizinin sevilen başrol oyuncusu Alişan yaptığı açıklamalardan sonra kahrolan Cennet Mahallesi hayranları, sosyal medyada dolaşan iddialarla birlikte moral buldu.

Sosyal medya platformlarında dolaşan iddialara göre daha önce eski diziler; Sihirli Annem ve Leyla ile Mecnun adlı efsane diziyi Exxen platformuna taşıyan Acun Ilıcalı'nın şimdi de Cennet Mahallesi için kolları sıvadığı belirtildi. Ancak bu konuya ilişkin henüz net bir bilgi ve açıklama yok.