Bir döneme damga vuran Kurtlar Vadisi dizisinde 'Baltazar' karakterine hayat veren başarılı oyuncu Murat Aydın, Kuruluş Osman dizisinin kadrosuna katıldı.

KURULUŞ OSMAN'DA ROL ALMAYA BAŞLADI

Şu sıralar ATV'nin hükümdar dizisi rekorları kıran Kuruluş Osman dizisinde rol almaya başlayan deneyimli oyuncu, Vezir Saveli karakterine hayat veriyor.

DİZİNİN YAPIMCISINA TEŞEKKÜR ETTİ

Usta oyuncu, diziyle ilgili yaptığı paylaşımın altına bir takipçisinden gelen "Platoya öğrenci getirip tarih dersini orada işlemek lazım" şeklindeki öneriye, "Çok gerçekçi ve açıkhava müzesi gibi. Mehmet Bozdağ ve Bozdağ Film ülkemiz sinema ve dizi sanatına çok büyük yatırım yaparak ve yine çok büyük hamleler yaptılar, yapıyorlar hala. Mısır Kahire'deki platoyu görünce kıskanmıştım 'Bizim neden yok?' diye. Şimdi burayı gördükten sonra onur ve gurur duydum ülkem ve sanatımız adına. Emeği olan herkese teşekkür ederim" diyerek yanıt verdi.

EN İYİ ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALMIŞTIMurat Aydın, geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir ödül töreninde en iyi uluslararası erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştü. Törende yaptığı konuşmada Türk sinemasına damga vuran Cüneyt Arkın ile Tarık Akan'ı anan Aydın, "2023 yılının bütün dünyaya barış getirmesini temenni ediyorum" ifadelerine yer vermişti.

TİYATRO OYUNLARI SERGİLEMEYE DEVAM EDİYORDiğer yandan oyunculuğa dönmeden önce Mat Sanat çatısı altında tiyatro oyunları sergileyen Aydın'ın bu alandaki faaliyetlerine devam edeceği belirtildi.