Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya'nın dün akşam Ukrayna'nın çeşitli bölgelerine 70 kadar füze saldırısı düzenlediğini, 4 kişinin hayatını kaybettiğini ve elektrik şebekesinin zarar gördüğünü açıkladı. Kremlin yönetiminden Ukrayna'ya füze saldırıları sürerken, Rusya'nın Kursk kentinde bir petrol deposu drone ile vuruldu.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya'nın dün akşam Ukrayna'nın çeşitli bölgelerine 70 kadar füze saldırısı düzenlediğini, 4 kişinin hayatını kaybettiğini ve elektrik şebekesinin zarar gördüğünü açıkladı.Öte yandan Rusya'nın Kursk kenti valisi, bu sabah bir petrol deposunun drone ile vurulduğunu duyurdu.

SALDIRILAR NEDENİYLE ELEKTRİKTE KESİNTİYE GİDİLDİ
Zelenski füze savunma sistemlerinin, atılan füzelerin çoğunu durdurduğunu ancak bazı füzelerin hedeflerini vurduğunu kaydetti. Teknik ekiplerin elektrik şebekeleri üzerinde çalışmaya başladığını belirten Zelenski, " Ukrayna'nın orta bölgelerinde, Odesa, Zaporijya ve Harkiv bölgelerinde maksimum çaba sarf ediliyor. Birçok bölgede, sistemi istikrara kavuşturmak için acil durum kesintileri yapmak zorunda kaldık" dedi.

Hindistan'da festival alanındaki vinç devrildi: 4 ölü, 9 yaralı Hindistan'da festival alanındaki vinç devrildi: 4 ölü, 9 yaralı

ZELENSKİ BU SALDIRILARI ABD'YE İLETECEK
Ukrayna'daki kesintilerden Moldova'nın da etkilendiğini ifade eden Zelenski "Bu gece, Amerikan Savaş Çalışmaları Enstitüsü'nün (SW) uzman topluluğuna ve ABD'deki tüm dostlarımıza hitabımda bundan bahsedeceğim" ifadelerini kullandı.