Şimdi de Adıyaman'da ortaya çıktı! Fotoğrafçılar görüntüledi

Geçtiğimiz günlerde nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde yer alan çizgili sırtlan, Kahramanmaraş'ta fotokapana takılmıştı. Çizgili sırtlan şimdi de Adıyaman'da doğa fotoğrafçıları tarafından fotoğraflandı.

Şimdi de Adıyaman'da ortaya çıktı! Fotoğrafçılar görüntüledi

Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme (CITES) kapsamında nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde ‘kırmızı listede’ yer alan çizgili sırtlan, Adıyaman'da görüntülendi.

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Kızılin köyü yakınlarında doğa fotoğrafları çeken bir grup fotoğrafçı, kırmızı listede yer alan çizgili sırtlan ile karşılaştı.

Doğa fotoğrafçıları, ellerindeki makinalarla çizgili sırtlanı görüntüledi. Oldukça güzel bir gün geçirdiklerini belirten doğa fotoğrafçıları, sırtlan ile karşılaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve sırtlanların o bölgede bulunan mağaralarda yaşamlarını sürdürdüklerini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.