Başkan Okumuş yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş'ı çevresindeki diğer kentlerle rekabete dayalı bir güç haline getirerek Türkiye'nin kalkınmış 10. ili yapma hedefi bulunuyor. Türkoğlu modeli ile gerçekleştirdikleri çalışmaların ilçede büyük etkiler oluşturduğunu belirten Okumuş, "İlde ne varsa ilçede" anlayışıyla halka dokunan projeler hayata geçirerek bununla yetinmeyip Kahramanmaraş'ı daha ileriye taşımak için yeni hedefler belirlediklerini ifade etti.

Türkoğlu'daki yatırımları Kahramanmaraş'taki yatırımların bir devamı şeklinde planladıklarını belirten Okumuş, sürdürülebilir büyüme ve kalkınma için makro anlamda 20/40/60 yıllık planlamalar yaptıklarını vurguladı. Türkoğlu'nun zengin coğrafyasını, tarım ve sanayi sektörlerini daha etkili bir şekilde kullanmak için önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

"KAHRAMANMARAŞ'I DAHA YÜKSEK BİR LİGE TAŞIYACAĞIZ"

Okumuş, Türkoğlu'da sanayi alanında gerçekleştirdikleri büyük adımlarla ilçeye istihdam sağladıklarını ve özellikle gençlere iş imkanları oluşturduklarını belirtti. Bu deneyim ve güçle Kahramanmaraş'ı daha yüksek bir lige taşımanın zamanının geldiğini düşündüğünü ifade etti.

Türkoğlu'da eğitimde de köklü değişikliklere imza attıklarını belirten Okumuş, ilçede sadece Meslek Yüksekokulları bulunurken Türkoğlu’nda İslami İlimler Fakültesi'ni kurarak şehrin ekonomik, sosyo-kültürel yapısına olumlu manada katkı sağladıklarını söyledi.

Okumuş ayrıca sporu teşvik etmek amacıyla yapılan hizmetlerden bahsederek, "5 adet yarı olimpik yüzme havuzu gibi birçok hizmet sunduk ve gençlerin spor yapma imkanlarını artırdık" dedi.

"TUSAŞ BÜYÜK BİR ŞANS"

En büyük gurur kaynağının TUSAŞ olduğunu belirten Okumuş, bu tesislerde Türkiye'nin 5. nesil savaş uçağı olan KAAN'ın parçalarının üretileceğini vurguladı. Türkoğlu'nun bölgesel bir üretici olmaktan çıkarak ulusal ve uluslararası arenada yer alan bir aktör haline geldiğini ifade eden Okumuş, TUSAŞ'ın Kahramanmaraş’ın tekstil serüvenini nitelikli üretime taşıma konusunda büyük bir şans olduğunu söyledi.

"KAHRAMANMARAŞ'TA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR"

Aday adaylığı sürecinde Türkoğlu modelinin başarılarını "Kahramanmaraş'ta yapacak çok işimiz var" anlayışıyla birleştirerek yeni hedefler belirlediklerini ve çalışmalarını hızlandırdıklarını sözlerine ekleyen Okumuş, ilerleyen dönemlerde halkın ihtiyaçlarını gözetmeye devam edeceklerini ve şehri daha da ileriye taşımak için daha fazla yatırım yapacaklarını ifade etti.