Türkiye'den Doğu Akdeniz'de kritik bir adım geldi. Libya ile hidrokarbon alanında mutabakat muhtırası imzalandı. Gelişmeyi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu duyurdu.

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Libya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Manguş Trablus’ta ikili görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu konuşmasında Türkiye ve Libya arasında hidrokarbon alanında mutabakat muhtırası imzalandığını duyururken "bugün inşallah gaz alanında da bir mutabakat muhtırasını imzalayarak dönmüş olacağız" dedi.

"MİLLİ PARALARLA TİCARET YAPMAK İSTERİZ"

Çavuşoğlu konuşmasında şunları söyledi:

Libya'dan bugün inşallah gaz alanında da bir mutabakat muhtırasını imzalayarak dönmüş olacağız.

Libya ile milli paralarla ticaret yapmak isteriz.

(Türkiye-Libya anlaşmaları) Üçüncü ülkelerin iki egemen ülkenin imzaladığı anlaşmaya müdahale etmeye hakkı yoktur.

Akşener, gıda ürünlerinin fiyat artışlarını tek tek açıkladı Akşener, gıda ürünlerinin fiyat artışlarını tek tek açıkladı

Uluslararası toplumu Libya'nın huzurunu bozacak adımlardan imtina etmesini ve Libya'nın bu yöndeki çabaları desteklemeye davet ediyoruz.
 

LİBYA'YA ÜST DÜZEY ZİYARET

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın'dan oluşan heyet, günübirlik resmi ziyaret için Libya'nın başkenti Trablus'a sabah saatlerinde varmıştı.