Milyonlarca çalışanın gözü kulağı asgari ücrette. 2023'te geçerli olacak asgari ücret için kritik an belli oldu. Yarın yapılacak toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan belirlenen rakamı açıklayacak. Peki, Asgari ücret zammı bugün saat kaçta açıklanacak? 2023 asgari ücret zammı açıklandı mı? 22 Aralık Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklamaları!

Asgari ücret zammının açıklanacak olan tarih milyonlarca asgari ücretlinin gündeminde yer alıyor. Asgari ücrette 3. toplantı 20 Aralık Salı günü işçi ve işveren temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

3. saat süren toplantıda işçi ve işveren temsilcileri bir rakam üzerinde uzlaşıya varamazken, asgari ücretin ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. 

ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

30 Ocak hangi maçlar var? Bugün 30 Ocak Pazartesi kimin maçı var? 30 Ocak hangi maçlar var? Bugün 30 Ocak Pazartesi kimin maçı var?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 asgari ücretini yarın (22 Aralık) tarihinde açıklanacağını açıkladı. Erdoğan, "Bugün bakanımla görüşüp sonuca bağlayacağız" dedi.

TÜRK-İŞ BAŞKANI ATALAY: TEKLİFİMİZ 9 BİN TL

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu. Atalay, "20 gündür süren bir süreç, arkadaşlar üçüncü toplantıyı yaptılar. Beni de buraya çağırdılar. TÜRK-İŞ 40 senedir bir araştırma yapıyor. Ayın birinde TÜRK-İŞ'in açlık sınırı 7 bin 785 TL, yoksulluk sınırı 10 bin TL. Böyle bir ifade kullanmıştık, bu ifade üzerinden 20 gündür TÜRK-İŞ'in teklifi 7 bin 785 TL dendi. Bizim bu zamana kadar hiçbir teklifimiz olmadı. Şimdi teklifi yukarıda Bakan Bey'e, Komisyon'a söyledim. TÜRK-İŞ'in resmi teklifi 9 bin TL'dir. Verirlerse masaya oturur, görüşür imzalarız, vermezlerse bu meselenin içinde olmayız" dedi.